В Запоріжжі безкоштовний катер виконав перший рейс: як це було (фото, відео)

В Запоріжжі безкоштовний катер виконав перший рейс: як це було (фото, відео)

Ажіотажу навколо рейсу сьогодні не було, попри те, що раніше містяни були незадоволені обсягами майбутніх перевезень.

Сьогодні, 28 серпня, відбувся перший катерний рейс маршрутом Річковий порт – Правобережний причал – Річковий порт. Ці рейси запровадила міська влада коштом міського бюджету для подолання транспортного колапсу, що виник через ремонтні роботи на автопереїзді греблі ДніпроГЕСу. Для містян ці рейси безкоштовні – сплачувати за квиток не треба.

Ажіотажу навколо сьогоднішнього рейсу не було – на причалі зібралося десь з тридцять-сорок людей, більшу частину з яких склали журналісти та чиновники запорізької мерії. Саме пасажирів, які вирішили скористатися послугами катеру, було не більше 10 осіб. Мабуть, це тому, що поки мало людей знає, де саме розташований Правобережний причал, та й час відправлення обраний чомусь занадто рано. До речі, сам причал виглядає дуже непогано – його добре забетонували, встановили лавки для очікування, смітники та металеву огорожу біля місця посадки.

Прибув на відкриття катерного сполучення й очільник Управління транспорту та зв'язку Запорізької міської ради Олександр Власюк, у якого можна було взяти коментар з приводу рейсу. Серед іншого він озвучив вартість одного катерного рейсу для міського бюджету, яка виявилася не такою вже й великою – приблизно тисяча гривень за один оборотний рейс. Фінансується це коштом "Запоріжелектротрансу", який, у свою чергу, дотується з бюджету.

Рейси будуть виконуватися з понеділка по п'ятницю за розкладом: кожен ранок катер буде відходити від Річпорту о 06:20, прибувати на Правобережний причал близько 06:40, відправлятися звідти о 06:50 та прибувати до Річпорту о 07:10. Ввечері, о 17:30, з причалу Річкового порту відправиться рейс до Правого берега, який прибуде туди о 17:50. О 18:00 він відправиться на Лівобережжя, куди прибуде о 18:20. На шлях катеру з одного берега до іншого закладається 10 хвилин, проте сьогодні катер подолав цей шлях за 6-8 хвилин. Наразі перевезення здійснює одне судно – сьогодні це був "Римський-Корсаков", але обіцяють у разі потреби увести в експлуатацію ще одне судно.

Загалом ідея катерних перевезень має право на життя, але ранковий рейс здійснюється дуже рано – між шостою та сьомою годиною ранку дістатися міста можна громадським транспортом, а затори на дорозі не набувають настільки критичного апогею. Час покаже, чи буде ідея міської влади життєздатною, чи викличе вона схвалення містян, або ж виявиться черговим популістським проєктои, спрямованим на застилання очей.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі