В Запоріжжі встановлять 86 капканів на підтримку українських політв’язнів Кремля

В Запоріжжі встановлять 86 капканів на підтримку українських політв’язнів Кремля

В центрі міста з’явиться близько сотні капканів – правозахисники проведуть акцію на підтримку українських політичних ув’язнених «В’язні Кремля».

У вівторок, 10 вересня, правозахисні організації встановлять 86 капканів на площі Маяковського у Запоріжжі  – саме така кількість українських громадян наразі незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії та окупованого Криму.

Запоріжжя – п’яте місто з 10-ти у регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених «В’язні Кремля». Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, у тому числі кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів, а також прояв солідарності.

Для запорізьких журналістів о 12.00 в готелі «Інтурист» відбудеться прес-конференція, учасники якої  представлять останню інформацію про ситуацію із українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить РФ і окупаційна влада на Кримському півострові.

Серед спікерів заходу: Ільмі Умеров, колишній політв’язень, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу; Фатма Ісмаілова, дружина політв’язня Рустема Ісмаїлова; Дар’я Бичкова, активістка кампанії #SaveOlegSentsov та інші.

Після прес-конференції журналісти та всі охочі зможуть відвідати місце проведення інсталяції. На площі Маяковського буде встановлена інсталяція з 86-ти штучних великих капканів, що відповідає кількості арештованих російською владою політв’язнів. Посередині інсталяції буде розташований інформаційний стенд, на якому пояснюватиметься мета акції і буде розміщена інформація про політв’язнів, повідомляють організатори.

Нагадаємо, 7 вересня відбулось повернення до України 11-ти політв’язнів та 24-х військовополонених моряків. Це значна перемога для країни, проте це лише частина усіх бранців Кремля.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі