Велике будівництво не за правилами: Віталій Туринок має намір ввести в оману Уряд?

Велике будівництво не за правилами: Віталій Туринок має намір ввести в оману Уряд?

Як повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук з 1 березня в країні розпочнеться проєкт «Велике будівництво», яке містить в собі будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг по всій країні.

У кожному регіоні за своєчасний старт і реалізацію проєкту «Велике будівництво» відповідають голови облдержадміністрацій. До 10 лютого у кожного керівника ОДА має бути конкретний план області з переліком всіх об’єктів та доріг до них. Ці плани кожен голова облдержадміністрації презентує наступного тижня в Києві на Уряді.

Віталій Туринок своє ставлення до ініціативи Уряду продемонстрував наступним чином: засідання регіональної комісії з оцінки та відбору інвестиційних програм (проєктів), яке відбулося 7 лютого, проводив перший заступник голови Запорізької ОДА Іван Федоров, голова держадміністрації на заході був відсутній.

Тож, проекти-переможці відбирались заступниками Віталія Туринка - Іваном Федоровим, Володимиром Тарасенко та Зінаїдою Бойко.

Загалом комісією було відібрано 10 проєктів:

 1. Реконструкція площі Фестивальної у м. Запоріжжя;
 2. Будівництво нового корпусу блоку дистанційної променевої терапії Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру;
 3. Будівництво корпусу-вставки № 3 Мелітопольського онкологічного диспансеру;
 4. Реконструкція та капітальний ремонт будівель  спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат «Джерело» у м. Запоріжжя;
 5. Реконструкція та капітальний ремонт будівель  НВК «Інтелект» у смт Кушугум Запорізького району;
 6. Реконструкція та капітальний ремонт будівель ДНЗ № 3 «Сонечко» в смт Приазовське;
 7. Реконструкція стадіону у смт Комишуваха Оріхівського району;  
 8. Реконструкція стадіону ім. «Андрєєва» у с. Михайлівське Новомиколаївського району;
 9. Реконструкція стадіону фізкультурно-оздоровчий клуб «Таврія» у м. Василівка;
 10.  Реконструкція спортивного майданчика гімназії № 8 у м. Запоріжжя.

Так, у 2020 році заплановано реалізувати два проєкти з будівництва медичних закладів, два проєкти реконструкції або ремонту навчальних закладів, реконструкція чотирьох стадіонів та реконструкція площі Фестивальної.

Ми проаналізували відібрані проєкти та з’ясували, що з 241,8 млн грн, виділених Запорізькій області з Державного фонду регіонального розвитку, майже половина (а це 120 млн грн) піде на реконструкцію площі Фестивальної. Принцип розподілу виділених коштів викликає питання, адже на реалізацію інших дев’яти соціально важливих проєктів залишається лише 121 мільйон гривень.

Не зовсім зрозуміла ситуація склалась із проєктом «Будівництво нового корпусу блоку дистанційної променевої терапії Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру», за даними електронної системи «Прозоро» роботи на цьому об’єкті були розпочаті ще у липні 2019 року й на даний час тривають, вартість робіт складає 61 млн грн, підрядник ТОВ «АМД Будсервіс».

Аналогічна ситуація склалась й з проєктом «Реконструкція будівель спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат «Джерело» у м. Запоріжжя», роботи на якому були розпочаті ще влітку 2018 року, на даний час ремонт не закінчено, вартість робіт складає 53 млн грн, підрядник  ТОВ «Запорожпроект».

Доволі цікава історія склалась із реалізацією проєкту «Будівництво корпусу-вставки № 3 Мелітопольського онкологічного диспансеру», роботи на якому були розпочаті понад 20 років тому, станом на січень 2020 року в 6-поверховому будинку залишається провести внутрішні оздоблювальні роботи, завезти меблі та медичне обладнання, на завершальні роботи необхідно близько 25 млн грн.

Наведені факти можуть свідчити про те, що голова Запорізької ОДА Віталій Туринок має намір ввести в оману Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука  включивши в перелік декілька майже завершених об’єктів, тим самим уникнути особистої відповідальності у разі зриву встановлених термінів.

Якщо Вам відомі:

 • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
 • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
 • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі