«Велике будівництво»: скільки вартують ремонтні роботи в закладах Запорізької області?

 «Велике будівництво»: скільки вартують ремонтні роботи в закладах Запорізької області?

Сьогодні в Запорізькій області розпочалось велике будівництво: реконструюють школи та спортивні об’єкти. Вартість подібних робіт подекуди сягає кількох десятків мільйонів гривень. Наразі вже оголошені тендери на реконструкцію:

  • стадіону у с. Михайлівське Новомиколаївського району, вартістю  7 155 523 грн;
  • стадіону для Комишуваської ОТГ, вартістю 17 060 000 грн;
  • будівлі  КЗ Кушугумського навчального-виховного комплексу «Інтелект», вартістю 7 524 978 грн;
  • навчального закладу гімназії №1 «Надія» у Бердянську вартістю 19 553 417 грн

Також до цього списку приєднався капітальний ремонт КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа № 3» у Мелітополі. Вартість ремонту спортивної школи склала 51 450 000 грн. На час оголошення тендеру вартість складала 51 594 598,8 грн.

На отримання тендеру надійшли дві заявки від ТОВ «Компанія Позитив» з пропозицією 51 564 367,00 (на 30 тис. грн дешевше від стартової ціни) та ТОВ «МАРК СТРОЙ» з пропозицією 51 450 000 грн (144,6 тис. дешевше від стартової ціни), яке і стало переможцем тендеру. 

ТОВ «МАРК СТРОЙ» існує менш як п'ять років, зареєстроване у Полтаві.  За цей невеликий термін підприємство освоїло майже 800 млн грн, з яких 114,6 млн грн – кошти міського бюджету Мелітополя.

Наприкінці січня вищевказане підприємство отримало підряд на капітальний ремонт   «Мелітопольського міського пологового будинку» на суму 63 150 000 грн.

Цікаво, як підприємство зі статутним капіталом у 150 грн, освоює сотні мільйонів бюджетних коштів.

Більш того, кошти на ремонт полового будинку та спортивної школи у Мелітополі отримані  відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком в рамках реалізації проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України». Відповідно до цієї програми фінансується ремонт КЗ «Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступенів», про який ми писали раніше.

Звичайно, в країні вкрай потрібно оновлювати школи, лікарні, соціальні та спортивні об’єкти. Однак, яка ймовірність, що кошти закладені на дані роботи не будуть розтрачені, а суми в рази завищені? На жаль, як показує практика, в Україні вона дуже низька.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі