Верховна рада планує перейменувати «День захисника України» через гендерну несправедливість

Верховна рада планує перейменувати «День захисника України» через гендерну несправедливість

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про перейменування Дня захисника України, який відзначають 14 жовтня. За відповідну ініціативу проголосували 261 народний обранець.

Авторкою законопроєкту виступає депутатка від «Слуги народу» Марина Бардіна, яка запевняє, що свято має називатися «День захисників України», аби вшанувати мужності та героїзму не лише чоловіків, а й жінок. А нинішня назва, на її думку, не повністю передає його суть та зміст.

За словами пані Бардіної, прохання внести подібну ініціативу щодо перейменування свята вона отримала від жінок з Української асоціації представниць правоохоронних органів.

«Мова є важливим кодом, через який формується бачення суспільства про історію, культуру та традиції свого народу. Тому вживання коректних назв дозволяє адекватно відобразити роль обох статей — і жінок, і чоловіків у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України», — зазначено у пояснювальній записці.

У документі також вказано, що ухвалення цього закону сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі представників обох статей на військовій службі та належному вшануванню жінок та чоловіків — захисників і захисниць незалежності і територіальної цілісності України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі