Верховна Рада України ухвалила закон про ринок землі: як голосували запорізьки нардепи

Верховна Рада України ухвалила закон про ринок землі: як голосували запорізьки нардепи

Верховна Рада проголосувала за закон  про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення.

На нічному засіданні, 259 народних обранців відали свій голос на підтримку зняття мораторію на землю.

Відредагований законопроєкт, з 4018 правок, передбачає що ринок землі має запрацювати з 1 липня 2021 року, для фізичних осіб, які мають право придбати не більше 100 гектарів. Раніше передбачалось, що він відкриється з 1 жовтня 2020 року.

Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року. При цьому, у своїй власності компанії зможуть концентрувати до 10 тисяч гектарів.

Цей закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок -паїв, а також придбання землі. Раніше українці могли передавати землю лише шляхом довгострокових договорів оренди, які часом укладалися на десятки років. Також закон, відкриває можливість повноцінним володінням паєм та робить його цінність у якості застави для кредиту.

Існує багато сумнівів щодо цього закону, люди бояться, що таким чином «українська земля» перестане належати власне собі, а перейде у руки олігархам та монополістам.

Попри те, розглянемо, якої думки притримувались запорізькі народні обранці. Почнемо з партії «Слуга Народу»: Геннадій Касай, Михайло Крячко,Артем Кунаєв,Павло Мельник,Роман Соха,Марина Нікітіна,Євген Шевченко та Сергій Штепа – проголосували«ЗА». Однак серед більшості «слуг», були 2 білі ворони, серед них Юлія Яцик, яка проголосувала «Проти».

А ось представники «Опозиційної платформи - За Життя» Олександр Пономарьов та Володимир Кальцев, подумали, що на цьому засіданні їм робити нічого, тому були "відсутні". Як й член партії «За майбутнє» Сергій Мінько, який бачно не дуже за нього переймається.

Зазначимо, відкриття ринку землі, було однією із головних умов МВФ для надання для подальшого кредитування.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі