Від пам’ятника Київському князю до оглядового майданчика: що встановлять на площі Запорізькій?

Від пам’ятника Київському князю до оглядового майданчика: що встановлять на площі Запорізькій?

Запоріжани активно вносять свої електроні петиції щодо нового монументу на площі Запорізькій. Замінити вождя пролетаріату пропонують історичними постатями або сучасним «витвором» мистецтв.

2 березня містян накрила хвиля натхнення щодо пропозиції по заміні Леніна на площі Запорізькій. Серед іншого пропонують звести значний монумент, на прикладі «Батьківщина Мати»  в Києві з мечем і щитом, тільки Запорізького козака з шаблею і булавою в руках.

«Дуже символічно, там жіноча скульптура, яка дивиться на Дніпро і немов захищає місто, а у нас був би свій захисник з таким же розташуванням і мотивом. Точно стане великим прикрасою і візитною карткою не тільки міста, всієї України !!! » - йдеться у петиції. 

Наступний ініціатор висунув пропозицію, що на площі доручне встановити пам'ятник Київського князя Святослава Ігоревича верхи на коні і на високому постаменті, що буде вище за Леніна.

«Святослав був убитий печенігами в 972 році на дніпровських порогах в районі Хортиці . Саме з цієї дати розпочалося літочислення нашого міста» - зазначає автор.

Наперевагу історії з’явився сучасний погляд. Так на площі Запорізькій пропонують встановити 100 метровий конус з нержавіючої сталі з кольоровим підсвічуванням до самого верху.

«Цей конус стане втіленням сталевого характеру Запоріжжя і уособленням прагнення міста до нових вершин яскравою барвистою нового життя. Більш того, такий монумент стане відмінним доповненням до найдовшого в Європі проспекту. Найдовший проспект Європи буде закінчуватися найвищим яскравим і кольоровим сталевим монументом, спрямованим в небо. А матеріал, нержавіюча сталь, буде втіленням металургійного характеру міста, повний спектр кольорів підсвічування - рух в нове барвисте майбутнє міста» - аргументує запоріжанин.

Заключною пропозицією став оглядовий майданчик на висоті.

«Є ідея встановити колесо огляду. Це непогана ідея, але мені здається, що краще встановити щось на кшталт тріумфальної арки чи вежі з можливістю піднятися, як сходами так і ліфтом. Завдяки цьому, піднявшись догори можна буде якийсь час просто постояти, помилуватися краєвидами нашого чудового міста. Адже з однієї сторони відкриватиметься вид на греблю, з другої - на Хортицю, з третьої - на центр міста та проспект Соборний, з четвертої - на промислових гігантів. Підйом нагору можна зробити платним за розумною ціною. У багатьох туристичних містах є такі місця, куди можна піднятися, щоб побачити все місто як на долоні. У нас, нажаль, поки цього нема» - йдеться у петиції.

На думку автора такий проєкт залучить додаткові інвестиції у місто та приверне увагу туристів зі всього світу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі