Викорінити бюрократизм чи сховатись за популістичним гаслом в стінах Запорізької облдержадміністрації?

Викорінити бюрократизм чи сховатись за популістичним гаслом в стінах Запорізької облдержадміністрації?

«Полишити бюрократизм та опікуватися проблемами суспільства».

Ці слова мало не щодня можна почути в стінах будівлі Запорізької облдержадміністрації. Їх ініціатор – голова області Віталій Туринок.

Так, очільник ОДА на нарадах підкреслює, що усі зусилля необхідно зосередити на вирішенні першочергових важливих завдань, усі другорядні питання вирішувати в робочому порядку, або відкласти на потім. Голова адміністрації закликає зменшити формалізм при вирішенні службових задач й повернутися обличчям до людей та їх проблем.

Втім, реальний стан речей в Запорізькій ОДА, свідчить зовсім про інше. Віталій Вікторович, сховавшись за популістськими лозунгами та зосередившись на власному піарі перестав підписувати будь-які важливі документи. У зв’язку із власною некомпетентністю, відсутністю комплексно-системного аналізу і навичок планування Туринок паралізував роботу адміністрації.

У приймальні голови адміністрації місяцями накопичуються не підписані розпорядчі документи, видання яких повинно вирішити багато земельних, фінансових, організаційних, кадрових та інших питань мешканців регіону. Про це нам стало відомо з власних джерел.

В той самий час, на офіційному сайті Запорізької ОДА оприлюднене розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації Віталієм Туринком про передачу двотумбового стола.

Зазначимо, що працівник адміністрації, під час підготовки зазначеного розпорядчого документа повинен пройти «сім кругів пекла», адже Інструкція з діловодства в апараті Запорізької обласної державної адміністрації, затверджена розпорядженням голови обласної державної адміністрації 08.08.2018 № 414 строго регламентує порядок підготовки зазначеного документу.

Відповідно пункту 83 Інструкції проекти розпоряджень (наказів) з основної діяльності, адміністративно-господарських питань у разі їх підготовки у паперовій формі та додатки до них візуються:

  • працівником, який створив документ;
  • керівником структурного підрозділу, в якому його створено;
  • посадовими особами, які визначені у проекті документа як виконавці завдань, що містяться в ньому;
  • керівником апарату;
  • його заступником;
  • юридичним відділом;
  • загальним відділом;
  • сектором з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації;
  • іншими посадовими особами, яких стосується документ.

Замисліться, щонайменше дев’ять чиновників декілька днів витрачали свій час для вирішення долі двотумбового столу. За новими порядками зазначений документ також пройшов погодження у помічника голови Володимира Головешка, аж потім був підписаний Віталієм Туринком.

На нашу думку, це схоже на якийсь анекдот, про те, як група посадовців, які отримують зарплату, котра значно перевищує середню по області, з серйозним обличчям займаються дурницями.

Зазначені факти ще раз яскраво свідчать про те, до чого може призвести непродумана кадрова політика, коли на відповідальну посаду потрапляє випадкова людина, яка не розуміє принципи правильної роботи державного апарату.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі