Вирубана новорічна ялинка дорого коштуватиме запоріжанам

Вирубана новорічна ялинка дорого коштуватиме запоріжанам

Запоріжан будуть карати штрафами за незаконну вирубку лісів.

Про це повідомляється на сайті ЗОДА.

Напередодні новорічних та різдвяних свят кожна родина хоче прикрасити свою оселю гарною та пухнастою ялинкою. Однак державна лісова охорона попереджає, для своєї ж безпеки краще купувати ялинку у лісгоспах, щоб не сплачувати чималий штраф за незаконну вирубку лісів.

Адже вирубане або пошкоджене дерево хвойних порід віком до 41 року до ступеня припинення росту діаметром до 10 сантиметрів треба буде відшкодувати державі 498 гривень, до 14 см – 878 грн. Тобто, чим більший діаметр пенька незаконно зрубаного дерева, тим більше відшкодування та ще й штраф від 510 грн.

У разі, коли шкода, завдана навколишньому природному середовищу, перевищить суму 19210 грн, наступає кримінальна відповідальність, яка передбачена ст. 246. КК України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу).

Як повідомили у Запорізькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства, для забезпечення  різдвяними деревцями лісівники заздалегідь створюють плантації «новорічних ялинок», за якими ведеться догляд до моменту їх заготівлі.

Цього року державними лісогосподарськими підприємствами України заплановано реалізувати понад 500 тисяч одиниць ялинок.

Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами: самоклейними етикетками та пластмасовими етикетками-стяжками.Вони містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. Перевірити походження ялинки можна, ввівши номер з етикетки, що прикріплена до ялинки, на сайті open.ukrforest.com, або у мобільному додатку для Android (yalynka.info). Уразі відсутності інформації, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі