Високоповажна посадовиця покидає будівлю Запорізької ОДА: згадати все

Високоповажна посадовиця покидає будівлю Запорізької ОДА: згадати все

Голова Запорізької облдержадміністрації ініціював звільнення своєї заступниці.

11 жовтня поточного року Віталій Туринок направив до Офісу Президента України пропозицію стосовно звільнення Елли Слепян з посади заступниці голови ЗОДА. Через 10 днів ОП надіслав погодження.

Чим запам’ятається Елла Слепян?

З початку 90-х Елла Валеріївна пропрацювала ледь не у всіх органах влади, на високих і керівних посадах, в основному пов’язаних із економікою та фінансами. Серед них – Запорізький міськвиконком та ряд департаментів міськради, Фонд державного майна, Головне управління економіки та Департамент економічного розвитку і торгівлі Запорізької ОДА, Державна фіскальна служба обласна і столична. І зрештою, з грудня 2017 року і до тепер чиновниця працює першим заступником голови ОДА. Проте залишились лічені дні і пані Слепян покине займане крісло. Втім, пригадати сферу діяльності чиновниці просто змушені.

Нагадаємо, Елла Валеріївна змінила на посту Дмитра Давтяна, який пропрацював першим заступником губернатора півтора року. Після цього він поїхав шукати удачу до Києва, на запрошення команди Віталія Кличка. Вакантне місце пустувало недовго. За наявною інформацією, призначенням Елли Слепян в ОДА сприяв народний депутат України від «Волі народу» Володимир Бандуров.

Щодо кулуарних справ. Поінформовані джерела повідомляють, що Елла Валеріївна (перебуваючи той час на посаді директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької облдержадміністрації) мала безпосереднє відношення до історії з хабарем керівника УКСу Віктором Жуком у далекому 2013-му. Нібито, пан Жук не хотів залучати до виконання робіт «рекомендованих» Слепян підрядників на відповідних умовах, за що й поплатився.

Так, 24 січня 2013 року працівники СБУ та прокуратури затримали під час отримання хабаря в 50 тисяч гривень начальника Управління капітального будівництва (УКБ) Запорізької облдержадміністрації Віктора Жука. Хабар дав директор приватного підприємства «Запоріжбудмонтаж-7» за подальше бюджетне фінансування його фірми з боку Управління за договором підряду на будівництво поліклініки Якимівської центральної районної лікарні. Загалом чиновник вимагав у підрядника 80 тисяч гривень.

А чиновницю після резонансного арешту голови УКСу у терміновому порядку звільнили з ОДА та з березня 2013 року призначили на посаду помічника Запорізького міського голови Олександра Сіна.  І вже за місяць Елла Валеріївна отримала призначення на посаду заступника директора Департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради, на якій пропрацювала до травня 2014 року.

Потому, як вляглися пристрасті із арештом та засудженням начальника УКСу, у травні 2014 року Елла Слепян знову повернулася на посаду директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької облдержадміністрації. На ній чиновниця пропрацювала до грудня 2016 року, звідки перейшла працювати до ГУ Державної фіскальної служби у Запорізькій області, заступником начальника. Що характерно, саме на цей період припадає ще одне резонансна справа, пов’язана із корупцією і розкраданням коштів. Більше тут.

Битва за джинси та зникнення решіток

Однією із сумнівних ініціатив пані Слепянмвідразу після зайняття посади в.о., яка неабияк обурила громадськість, стало запровадження у будівлі ЗОДА дрес-коду – так, до ЗОДА не пускають у джинсах та футболках. Розпорядження Слепян, зроблене у той час, коли від неї усі чекали боротьби із корупцією, створювало враження, що чиновниця вважає найбільшою проблемою в області невідповідний зовнішній вигляд відвідувачів ЗОДА, у той час, як сумнозвісні чиновники-корупціонери залишилися на своїх місцях.

Ще однією ініціативою Слепян стало зняття у будівлі держадміністрації так званої "клітки" – решіток, які було встановлено у ЗОДА за часів Бриля, начебто заради безпеки обласного керівництва. При цьому решітки зникли із будівлі адміністрації буквально за одну ніч, без жодних пояснень та попереджень. Воно, здавалося б, начебто і добре, бо влада стала ближчою до народу. Але річ у тому, що решітки було встановлено коштом коштів Фонду сприяння оборони Запорізької області, тобто, за державні гроші. І хоча потім оперативно виступила Нацгвардія, заявивши, що то було їхнє майно і вони його забрали, залишаючи будівлю, ситуація вийшла, наче у популярному анекдоті – «ложечки то знайшли, але осад залишився».

Геть з очей – із серця геть?

Ще одним дуже сумнівним вчинком пані Слепян стала ліквідація меморіалу загиблим українським військовим у будівлі ЗОДА – фотокартки українських вояків було замінено на світлини запорізьких краєвидів. Такий крок викликав неабияке обурення запоріжців – причому більше розізлилися навіть не патріотично спрямовані політики та активісти, а звичайні містяни.

Земля та воля

До речі, про корупціонерів – колишні радники теж вже колишніх голів Запорізької ОДА Григорія Самардака та Костянтина Бриля все ще на волі та відчувають себе найкращим чином. Мова йде про Івана Гашенка та Олександра Бондара. Ці двоє побудували низку корупційних схем, які за кілька років, зробили їх дуже небідними людьми. Попри розгром частини їхніх схем правоохоронцями, кримінальної відповідальності обидва вдало уникають, що можливо тільки за допомогою «волохатої лапи» у вищих ешелонах як мінімум обласної влади.

«10%-ий розчин Бриля», або спілка дорожньої мафії та ОДА

Ще один скандал спровокував факт майже відкритого захисту з боку пані Слепян відомих запорізьких корупціонерів зі складу так званої "дорожньої мафії" – очільника "Облавтодору" Андрія Івка, Андрія Коцура (ДАК "Автодороги України") та низки інших. Зокрема, пані Слепян з порядку денного на сесії облради зняла питання щодо винесення незадоволення та недовіри Івку та Коцуру, попри те, що обидва документи вже були опубліковані на сайті обласної ради, пройшовши для цього всі необхідні узгодження з усіма службами ОДА та облради, а також юридичними управліннями.

Будівельні історії: «відкати», фікції: все, як у людей

На Запоріжжі будують весело – з розмахом, вищезгаданими 10%-ми відкатами, фікціями, приписами, з поганих матеріалів та такої якості, що потім виходить дешевше усе підірвати та перебудувати, ніж долати наслідки такого "ремонту". А пані Слепян, за деякими даними, за "малий грошик" таких горе-будівників покриває. І не тільки покриває, але й створює для них режим максимальної дружності ЗОДА – облдержадміністрація видає їм тендерів на чималеньку суму у сотні мільйонів гривень.

Атака на запорізьку «оборонку»: бий своїх, щоб чужі нажахалися

Епізод із демонтажем решіток у будівлі ЗОДА був лише моментом у війні, так пані Слепян розбиралась з Фондом сприяння обороні Запорізької області. На думку пані Слепян, саме цей Фонд є розсадником корупції та зловживань на Запоріжжі, тому "Карфагєн должен бить разрушєн". Це трохи дивно, тому що ми знаємо, де насправді в області крадуть так, що аж за вухами лящить.

Є ймовірність того, що Фонд використовували для мутних оборудок. Хоча колегіально створений ОБФ вже перевіряли пару років тому – і тоді питань до Фонду у правоохоронців за результатами перевірки не виникло. Наразі залишається зачекати результатів перевірки Фонду співробітниками ДБР, за якими вже буде зрозуміло, чи дійсно запорізькі посадовці крали в армії під час бойових дій.

Сам себе не похвалиш – ніхто не похвалить

Не так давно Запоріжжя було обурене кричущим фактом кумівства, якому, нагадаємо, оголосив війну особисто президент Володимир Зеленський. Заступницю голови ЗОДА запримітили на тому, що вона подала до Банкової документи на нагородження орденом свого батька. Зауважимо – головного інженера та завгоспа Запорізької філармонії, який до того ж замішаний у кількох доволі мутних оборудках.

Зазначимо ще раз – нагородили завгоспа. У той час, як в області вистачає справжніх героїв, які дійсно заслуговують на державну нагороду.

Майнові надбання.

З житла пані заступниця має лише одну однісіньку квартиру, площею 68,38 квадрата, яку чиновниця придбала собі ще у листопаді 1997 року.

Пересувається заступниця на HONDA CR-V 2008 року випуску. Автівку собі придбала у жовтні 2008 року.

У 2018 році отримала 7418 грн процентів, а от на посаді заступника губернатора в ЗОДА політикані вдалося заробити аж 480 996 грн це по 40 тисяч на місяць.

А от у готівці Слепян зберігає чималі суми, декларує 510 000 грн та 9 000 у доларових банкнотах (це 250 000 гривнями).

Сподіваємось, що кадрова політика, котру проводить очільник ЗОДА, сприятиме покращенню справ у стінах будівлі обладміністрації. Однак, є сумління…Час покаже.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі