Високошвидкісний мобільний Інтернет стане доступним у 90% населених пунктів України

Високошвидкісний мобільний Інтернет стане доступним у 90% населених пунктів України

Уряд підписав меморандум з чотирма мобільними операторами

29 жовтня український Уряд підписав меморандум з чотирма мобільними операторами. За умовами спільної роботи, високошвидкісний мобільний Інтернет стане доступним у 90% населених пунктів України протягом двох років. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

За даними чиновника, усі мобільні оператори отримають лінцензії, які дозволять самостійно обирати технологію побудови мереж. Зі сторони Кабінету Міністрів буде враховано сплачені операторами кошти за діючі ліцензії при встановлені плати за їх переоформлення. Зазначається, що так процедура практикується в Україні вперше. Якщо оператор оплачував ліцензію на кілька років уперед і відбувалося переоформлення до закінчення цього строку, він фактично двічі оплачував невикористаний термін.

Крім того, Уряд надалі працюватиме над вивільненням діапазону 900 МГц. Наразі вільними для цивільного використання є тільки 60-70% діапазону. Решта використовується для військових потреб. А також буде вивільнено так звані цифрові дивіденди – частоти у діапазоні 700-800 МГц. Це розкриє можливості для інвестування у нові технології і розширення покриття 4G.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі