Віталій Туринок 100 днів очолює Запорізьку державну адміністрацію

Віталій Туринок 100 днів очолює Запорізьку державну адміністрацію

5 вересня Указом Президента України № 569 Віталія Туринка призначили головою Запорізької обласної державної адміністрації. Ми вирішили нагадати вам, яких успіхів було досягнуто посадовцем за цей час.

З самого початку процедура висунення кандидата на посаду голови Запорізької області Віталія Туринка викликала певний подив. Йдучи в президенти, Володимир Зеленський гучно засуджував кадрову політику своїх попередників. 

Попри неодноразові висловлювання президента, що з його приходом все зміниться в питаннях кадрової політики: зокрема, зобов’язався проводити публічні конкурси і проганяти всіх кандидатур через публічні обговорення – історія з паном Туринком, скоріше показала, що все навпаки.

Крім того, що Віталій Вікторович сам переїхав з Рівного до Запоріжжя, так ще й команда однодумців перекочувала на нову територію.

З неофіційних джерел виданню «Факти Запоріжжя» відомо, що «просунув» на посаду голови області його Дмитро Попов, який очолює підприємство «Золотий вік».

1. Туринок і «переписана» фірма на дружину:

Віталій Вікторович в перший же день свого призначення порушив закон «Про корупцію», здійснивши процедуру повної передачі свого майна та корпоративних прав на підприємства члену родини у день підписання президентом Володимиром Зеленським відповідного указу.

2. Туринок і кум Тарасенко:

Не забув очільник Запорізької області й про друзів своїх ліпших. Так, на посаду заступника голови облдержадміністрації вирішив призначити свого кума та партнера по бізнесу Володимира Тарасенка.

Про його методи спілкування з колегами ми писали раніше.

Змушені констатувати, що сьогодні нові обличчя української та регіональної влади наступають на ті ж самі граблі, що і їхні попередники, призначаючи на відповідальні посади своїх родичів та друзів. 

3. Туринок і «Онур»:

Обійнявши посаду голови ЗОДА, пан Туринок не втратив бізнес-жилки та вирішив її залучити в тандемі з турецьким представництвом.

Так, у поточному році ТОВ «Онур» закріпило за собою головного підрядника області в галузі будівництва й ремонту автошляхів. За нашою інформацією результати зустрічі Туринка та генерального координатора турецької фірми Емре Караахметоглута задовольнили учасників, умови співпраці чиновників й бізнесменів у поточному році визнано приємними для двох сторін на 2020-й, порядок цифр буде обговорений на наступних зустрічах.

Втім з поінформованих джерел виданню стало відомо, що насправді вкладені таємні домовленості з головними порушниками габаритно-вагових норм. За нашими даними по дорогах держаного значення діє обмеження до 36 т, а місцевого значення - 24 т. Припускаємо, що авто з вантажем асфальтобетонну мала значні перевищення, а це стає рушійним чинником розбитих доріг, і дякувати за це будемо Віталію Туринку.

4. Туринок і ВЕС:

Не оминув увагою пан голова й норвезький бізнес-проект компанії NBT, яка планує побудувати в Запорізькій області найбільшу в Європі вітрову електростанцію Зофія, потужністю 750 МВт, що буде розташована на територіях Якимівської й Кирилівської ОТГ.

За нашою інформацією, Віталій Туринок та Володимир Тарасенко домовились з представником компанії NBT в Україні Владиславом Казаком про те, що поставляти бетон для бетонування фундаменту та паль для вітрогенераторів будуть підконтрольні їм підприємства.

На прикладі цього ми бачимо яскраве підтвердження влучного висловлювання  32-го президента  США Франкліна Рузвельта:

Успішний бізнесмен, ніколи не стане хорошим державним діячем, його єдиний інтерес - кишеня, набита грошима, а не народ.

5. Туринок і ковадло:

З одного боку можна спостерігати серйозний крен команди «Зе» до узурпації державної влади, що відзначається, у тому числі, ігноруванням специфічних проблем розвитку регіону. З іншого – тривала «приватизація» влади на Запоріжжі командою «запоріжсталівських» топменеджерів, які продовжують домінувати в обласній та міській радах.

Тож, вочевидь,  Віталію Туринку навряд чи вдасться підпорядкувати під себе місцеве самоврядування на рівні районів та області, де виконавча влада здійснюється місцевими держадміністраціями як складовими вертикалі державної виконавчої влади. Причина тому – кулуарні домовленості, в які голова ОДА вступив у перші ж дні каденції.

Наразі ж команда губернатора формується місцевою елітою лихварів та ювелірів «Золотого Віку» та «Ломбард Капітал» на чолі з бізнесменом Дмитром Поповим, які далекі від розуміння цих нюансів і процесів. У самого Віталія Туринка відповідні знання, навички та досвід теж відсутні. Якщо раніше пані Слепян була посередником між представниками «Запоріжсталі» та апаратом ОДА у розв'язанні бюджетних питань, то сьогодні й цей трамплін спалений руками очільника.

Фактично, Віталій Вікторович став заручником ситуації, коли вагомий контроль зосереджений у руках «запоріжсталівських» топменеджерів.

6. Турнок і Ліфт:

Віталій Туринок у свій час шукав і фахівців з народу на призначення голів РДА. Сам в тому, очевидно, не орієнтуючись, пан голова виставив пост у Фейсбук, де оголосив вакантними 20 місць по області, втім не врахував, що вільні лише три посади.

Втім одного бажання та співбесіди з Віталієм Туринком замало. Результати того, що Віталія Туринка  в такий спосіб (без спеціальної перевірки, оцінки професійних якостей) призначили на посаду голови Запорізької обласної державної адміністрації, ми вже бачимо на власні очі.

Та попри анонсований прозорий відбір нових кадрів, все ж  більшість голів РДА мають шлейф заангажованості старої системи влади. Так, більшість з них до цього працювали в органах місцевого самоврядування, або є депутатами місцевих рад.

7. Туринок і АЗС:

Попри те, що на території області досить гостро стоїть питання незаконної торгівлі нафтопродуктами та скрапленим газом, Віталій Вікторович продовжує підтримувати друзів та колег.

Згідно з виданим розпорядженням протидії нелегальним АЗС  — питання вирішується, але, за нашою інформацією Туринок під лозунгом оголошеної війни нелегальному ринку нафтопродуктів опікується питанням свого кума, запорізького підприємця, власника торгової марки ZOG Олега Сєровського.

Більше читайте тут.

8. Туринок і схеми:

Як нам стало відомо, 2 жовтня цього року Віталій Туринок  скоїв два тяжких кримінальних правопорушення, пов’язаних з використанням ним службового становища та кваліфікуються, як корисливі злочини.

Так, губернатор видав розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації № 473 «Про виділення паливно-мастильних матеріалів з регіонального матеріального резерву», а також розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації № 472 «Про виділення коштів із резервного фонду обласного бюджету Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації», якими сукупно вчинив розтрату бюджетних коштів на загальну суму 345 000 гривень.

У зв’язку з цим,  26 жовтня 2019 року Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відкрито два кримінальних провадження № 12019080000000464 та № 12019080000000465,  обидва мають правову кваліфікацію ч.3 ст.191 КК України.

9. Туринок і біла пляма:

Згідно з декларацією голови ЗОДА наші журналісти знайшли компрометувальну інформацію. Так, Туринок є власником більш ніж 67% ТОВ «Рівненський домобудівний комбінат». Зазначене підприємство здійснює діяльність, пов’язану з будівництвом будівель та споруд, а також виробництвом бетону.

Водночас, у реєстрі судових рішень знаходяться дані, що суттєво компрометують чинного губернатора Запорізької області.

Так, у реєстрі містяться відомості, які вказують на те, що службові особи Рівненського домобудівного комбінату підробили документи на 39 квартир за адресою м. Рівне, вул. Мельника, 16, та в подальшому зареєстрували право власності та звернулися до суду про виселення мешканців із вказаних квартир. За цим фактом було розпочато досудове розслідування.

Очевидно, що без відома власників товариства службові особи Рівненського ДБК навряд чи наважилися б виселяти людей з гуртожитку просто на вулицю та звертатися до суду. Як і те, що ця афера не могла бути реалізована без участі керманичів міста, які, ймовірно, й покривали рейдерів.

Більше читайте тут.

10. Туринок і факапи:

І хоча період керівництва пана Віталія короткотривалий, проте він все ж встиг внести хаос у роботу облдержадміністрації.

Чи то трапиться колапс з документообігом у держструктурі, де Віталій Вікторович підписує лише ті документи, які сприяють вирішенню інтересів керівництва «Запоріжсталі», або власника торгової марки ZOG Олега Серовського й інші документи, котрі можуть принести фінансову вигоду.

Чи то й зовсім пропаде в невідомому напрямку після футбольного матчу, проігнорувавши важливі наради.

Раніше наше видання оприлюднило перелік очікувань громадськості від нового очільника регіону. Вочевидь, розв'язанню надважливих питань регіону допоки не на часі. Ймовірно, власні бізнес-інтереси, та доля кумів, братів, друзів стоїть вище інтересів простого народу. Натомість, наша редакція продовжує спостерігати за роботою Віталія Вікторовича.

Втім схоже, що за діяльністю роботи буде відтепер ретельно наглядати прем'єр-міністр України. Так, за словами Гончарука, голови ОДА, які не виконують свої обов'язки, будуть звільнені із займаних посад.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі