Вітроелектростанції на Запоріжжі ще не має, а кримінальні правопорушення вже назбирались

Вітроелектростанції на Запоріжжі ще не має, а кримінальні правопорушення вже назбирались

Ми вже розповідали, що у Запорізькій області планують побудувати найбільшу в ЄС вітрову електростанцію на території Якимівської та Кирилівської ОТГ. Враховуючи обсяги інвестицій (1,1 млрд євро) нікого не здивував той факт, що Віталій Туринок взяв зазначений проект під особистий контроль.

Протягом осені відбулося декілька зустрічей очільника області з норвезьким інвестором – віцепрезидентами компанії NBT Торстейном Йенссеном, Бьоргом Творгом та регіональним менеджером компанії NBT Владиславом Казаком.

Під час зустрічей інвестор почув чітку команду Віталія Туринка своїм підлеглим у всьому сприяти реалізації проекту, та надавати максимальну допомогу за своїми напрямками.

Керівництву району та територій Віталій Туринок поставив завдання щодо проведення роз’яснювально-інформаційної роботи серед жителів, які наразі налаштовані проти будівництва вітрогенераторів. Крім того, посадовець зазначив, місцеві мешканці мають право знати, що коїться на їхній території.

Віталій Туринок також підкреслив, що нині ведеться активна боротьба з корупцією серед чиновників, тому у разі виникнення «незрозумілих» ситуацій інвестори можуть одразу звертатись до нього напряму.

Але, за інформацією редакції, «незрозумілі» ситуації виникли саме з боку представників інвестора, які під час проходження процедури оцінки впливу на довкілля неодноразово порушили вимоги чинного законодавства.

Так, посадовими особами суб’єкту господарчої діяльності, відповідальними за проведення процедури оцінки впливу на довкілля, були повністю проігноровані вимоги статті 4 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» у частині гласності процедури.

Згідно з частиною 1 ст. 4. Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» гарантується гласність, у процесі оцінки впливу на довкілля забезпечується своєчасне та ефективне інформування громадськості.

Частина 3 ст. 4 Закону зобов’язує суб’єкт господарювання здійснити опублікування інформації в друкованих засобах масової інформації, розміщення на дошках оголошень та виготовлення копій для їх фізичного розміщення з метою ознайомлення громадськості.

В оприлюднених звітах у Реєстрі ОВД ТОВ «Азовпроменерго» (від 3 жовтня) «Будівництво та експлуатація вітроелектростанції Зофія 2 (ВЕС) загальною встановленою потужністю 300 МВт» та «Будівництво та експлуатація вітроелектростанції Зофія ІІІ (ВЕС) загальною встановленою потужністю 450 МВт» ми не знайшли інформації, яка підтверджує своєчасне, адекватне та ефективне інформування громадськості (копії друкованих видань, фотозображення дошки оголошення та ін.).

Як ми вже повідомляли місцеві мешканці виступили проти ідеї встановлення вітряків на їх земельних ділянках, мешканці села Охримівка навіть зверталися з листом до Адміністрації Президента України.

За нашою інформацією, станом на 1 листопада, підтверджувальні матеріали щодо інформування мешканців Акімівського району також були відсутні, представники інвестора намагалися переконати чиновників, що розміщені на інтернет-ресурсах статті можуть бути враховані замість друкованих видань та оголошень.

На даний час, за інформацією інсайдерів, за сприянням першого заступника голови Запорізької ОДА Івана Федорова в останні дні листопада були надруковані підроблені спецвипуски газети «Новий день» та «Главная газета Мелитополя» від 16 та 22 серпня.

Редакція буде з’ясовувати, чи то наші колеги з друкованих видань «Новий день» та «Главная газета Мелитополя» пішли на злочин та надрукували зазначені спецвипуски заднім числом, чи то вищезгадані матеріали були надруковані у невстановленій типографії із дотриманням стилю вказаних засобів масової інформації.

Також відзначимо, що за висновками експертів вимога щодо розміщення матеріалів ОВД у друкованих виданнях включена до закону саме з метою гарантування доведення інформації до відома мешканців відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на території якої планується розміщення об’єкта, чи до відповідної територіальної громади, яка може зазнати впливу планованої діяльності, та інших зацікавлених осіб.

Зазначимо, що висновки затверджені з порушенням вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягають скасуванню, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою зацікавленої фізичної особи, об’єднання громадян або юридичної особи.

Ми маємо припущення, що керівництво компанії NBT не обізнані про вчинені порушення чинного законодавства та шляхи розв'язання виниклих проблем, до яких вдаються регіональні представники та місцеві чиновники, адже іноземний інвестор завжди вимагає  прозорості та чесності у розв'язанні всіх питань та вкрай скрупульозно ставиться до плям на своїй репутації.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі