Вітряки на запорізькому курорті: усе більше протизаконності

Вітряки на запорізькому курорті: усе більше протизаконності

Ми вже розповідали, що будівництво найбільшої в ЄС вітрової електростанції на території Якимівської та Кирилівської ОТГ розпочато із порушенням порядку отримання дозвільних документів.

Як з’ясувалось, у розв'язанні проблем мешканців сіл Кирилівка, Охримівка, Атманай, Шелюги та Лиманське також бере участь Громадська організація «Держава: Всеукраїнська громадська ініціатива», яка надіслала звернення до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та до голів Комітетів Верховної ради України з питань аграрної та земельної політики, екологічної політики та природокористування та організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

У своєму зверненні Громадська організація наголошувала на необхідності створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для вивчення законності проекту будівництва та експлуатації вітроелектростанції на територіях сіл Кирилівка, Охримівка, Шелюги, Косих, Лиманське, Давидівка, Вовчанське та Юр'ївка. Також однією із пропозицій було проведення аудиту незаконного виділення в приватну власність земельних ділянок на території Приазовського національного парку.

До матеріалів також долучено звернення до Президента України Володимира Зеленського від громадян Кирилівської ОТГ від 24 липня 2019 року, яке підписали майже 100 місцевих мешканців. Зазначене звернення залишилось без відповідного реагування з боку Президента України Володимира Зеленського.

Попри викладені факти в Уряді ніхто опікуватися проблемами селян не став, звернення ГО для розгляду «спустили» на обласний рівень, так на ім’я очільника Запорізької ОДА Віталій Туринка надійшов лист голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, в якому попрохали повідомити Комітет про результати розгляду.

Враховуючи загальноприйняту практику, найближчим часом на ім’я Віталія Туринка надійдуть листи, аналогічні за змістом, від усіх високопосадовців, до яких зверталася громадська організація «Держава» сподіваючись, що у владних кабінетах Офісу Президента, Прем’єр-міністра та Верховної Ради почують звернення простих мешканців Запорізької області.

Як ми повідомляли, восени Віталій Туринок провів кілька зустрічей із представниками норвезької компанії NBT, під час яких запевнив інвесторів у позитивному розв'язанні всіх питань із дозвільними документами, в свою чергу забудовники пообіцяли, що поставляти бетон для фундаментів та паль для вітрогенераторів будуть підконтрольні губернатору підприємства. Цікаво, що скоріше за все проблемне питання буде вирішено на користь інвесторів, а не місцевих мешканців.

Також, незважаючи на опір тутешніх мешканців, Віталій Туринок, виконуючи свої зобов’язання перед інвестором, забезпечив видачу позитивних висновків з оцінки впливу на довкілля за проектом Будівництво та експлуатація витроелектростанції Зофія 2 (ВЕС) загальною встановленою потужністю 300 МВт, для ТОВ «Азовпроменерго», яке реалізовуватиме будівництво на території Якимівського району, за межами населених пунктів Охримівка, Шелюги, Давидівка, Вовчанське, Юрївка та Будівництво та експлуатація вітроелектростанції Зофія 3 (ВЕС) загальною встановленою потужністю 450 МВт для ТОВ «Зофія ІІІ», яке буде здійснювати будівництво на території Якимівського району, за межами населених пунктів Охримівка, Шелюги, Косих, Лиманське, Кирилівка.

Попри незгоду громадян та факти численних порушень прав жителів місцевих громад на приватну власність на земельні ділянки, бізнесмени розпочали будівництво вітряків, адже вони зацікавлені якнайшвидше ввести вітроелектростанції в експлуатацію, щоб отримувати прибутки від держави за спекулятивно завищеною вартістю зеленої енергії, яка зараз діє, а топ-чиновники Запорізької держадміністрації всіляко їм у цьому сприяють.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі