Війна між пасічниками та аграріями

Війна між пасічниками та аграріями

Щорічно з початком літнього сезону в Україні розпочинається війна між бджолярами та аграріями. Не перший рік у ЗМІ з’являється інформація про масовий мор бджіл після обробки сільськогосподарських угідь.

Внаслідок цього, бджолярі втрачають частину пасіки та кошти. А споживачі ризикують купити мед, щиро приправлений хімією. Бджоли гинуть не одразу, вони встигають зробити мед і недобросовісні бджолярі, аби не втрачати вигоди збувають отруйний мед.

Для запобігання подібної ситуації «Держпродспоживслужба» у Запорізькій області проводить роз’яснювальну роботу щодо упередження отруєння бджіл внаслідок застосування пестицидів.

Були організовані семінари з вказаного питання за участі аграріїв, бджолярів та представників районної влади. Семінари пройшли у Новомиколаївському, Михайлівському, Запорізькому районах.

В ході семінару фахівці «Держпродспоживслужби» акцентували увагу фермерів на те, що вони завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, зобов’язані оповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь, бджолярів та об'єктів про місця, строки та методи застосування пестицидів.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Для проведення робіт можуть використовуватися тільки препарати, які пройшли державну реєстрацію при наявності фітосанітарного та екологічного обґрунтування необхідності проведення даних робіт.

У свою чергу, після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку, бджолярам необхідно на цей період вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати виліт бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі