ВООЗ визнала коронавірус – пандемією

ВООЗ визнала коронавірус – пандемією

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах нового коронавірусу SARS-CoV-2 пандемією. Про це повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус на пресконференції.

«ВООЗ цілодобово проводив оцінку спалаху, і ми занепокоєні як тривожним рівнем поширення й складністю, так і тривожним рівнем бездіяльності... Ми, відповідно, ухвалили рішення, що COVID-19 можна вважати пандемією», — заявив глава ВООЗ.

Однак ВООЗ зазначає, що оголошення пандемії не змінює «оцінки загрози від нового коронавірусу, того, що робить ВООЗ і того, що мають робити країни».

«Пандемія — це не те слово, яке можна використовувати несерйозно чи недбало. Це слово, яке в разі неправильного використання може посіяти необґрунтований страх чи невиправдане прийняття того, що боротьбу завершено, призводячи до відворотних страждань і смертей», — додав глава ВООЗ.

Усі крани світу, повинні дотримуватись низки запобіжних заходів:

  1. залучити й розширити служби реагування на надзвичайні ситуації;
  2. повідомляти населенню про ризики й способи самозахисту;
  3. виявляти, ізолювати й лікувати кожного хворого на COVID-19, а також відстежувати всіх, із ким вони контактували;
  4. готувати лікарні;
  5. захищати медперсонал і здійснювати його підготовку.

Пандемія - це епідемія, що характеризується найбільшим поширенням інфекційного захворювання на території усієї країни та сусідніх держав, багатьох країн світу, континентах. Характеризується відсутністю колективного імунітету в людства, і, як правило, ефективних засобів профілактики (вакцина) та лікування. Серед інфекційних захворювань, які набирали масштабу пандемії: чума, холера, грип та відтепер коронавірусна хвороба 2019.

Нагадаємо, Кабінет міністрів увів обмеження по всій Україні через загрозу поширення коронавірусу. Навчальні заклади відправлять на карантин, а в країні обмежать масові зібрання.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі