Всесвітній день моря: Дайджест найскандальніших новин про Азовське море

Всесвітній день моря: Дайджест найскандальніших новин про Азовське море

26 вересня – Всесвітній день моря.

Ідея святкування Всесвітнього дня моря виникла як реакція на масштабний вилов риби в морях і океанах нашої планети. Необдумані дії людини призводять не тільки до зникнення рідкісних видів риби, але й до забруднення вод і глобального потепління на планеті.

Азовське море – одна із жертв екологічної катастрофи, яка прийшла швидше, ніж очікувалось. Щороку режим солоності внутрішньої водойми дестабілізується за рахунок безповоротного вилучення річкового стоку та підвищення рівня забрудненості різноманітними відходами. Погіршення стану Азовського моря може викликати незворотні зміни, поки місцева влада відкладає питання стабілізації становища «на потім».

Тож давайте згадаємо найскандальніші події, які відбулися на території Азовського моря у 2019 році.

Молочний лиман на межі зникнення: запорізькі реалії

У Кирилівці пересихає Молочний лиман: вимоїна, що з'єднує його з морем, ще досі закрита. Відповідне відео в соцмережі опублікував депутат Запорізької облради. Так, на відео помітно, як вода в лимані відступила від берега на кілька сотень метрів. Лиман практично не з'єднується з Азовським морем. Зауважимо, якщо раніше лиман був пов'язаний з морем природною протокою, то в останні роки він наповнювався водою за допомогою штучно створеного з'єднувального каналу, який має потребу в регулярному розчищенні. (Більше тут)

"Чорне" море: Азовське море змінило колір та лякає людей на Запоріжжі 

На популярних курортах на узбережжі Азовського моря у Запорізькій області туристи знаходяться у тихій паниці: море змінило свій колір. Так, у Приморському Посаді люди із подивом виявили, що море почорніло. Деякі туристи навіть вважають, що в інциденті винні викиди з підприємств та баз відпочинку. Звісно, що купатися у таком морі нікому не до вподоби. (Більше тут)

Відпочинок зі смаком каналізації: як штрафують бізнесменів на Запоріжжі за злив відходів в Азовське море

В останні дні у Запорізькій області набирає обертів скандал зі зливом відходів з баз відпочинку, ресторанів, кафе тощо у Кирилівці. Каналізаційні відходи зливаються у пісок пляжів, або відразу до вод Азовського моря – у якому, нагадаємо, ми купаємося, коли відпочиваємо. Виявляється, що обладнання спеціальних герметичних вигрібних ям та виклик спецтранспорту для їх очищення обійдеться підприємцю значно дорожче, ніж сплата штрафу за забрудення моря відходами з туалетів, ванн, душів тощо, бо суми штрафу за вчинення екологічного злочину дуже смішні у порівнянні з тим, скільки у Кирилівці заробляють на відпочивальниках. (Більше тут)

Азовське море отримало порцію нафтопродуктів: подробиці

 

17 липня до Адміністрації морського порту Бердянськ надійшло  повідомлення, в якому йшлося про аварійне розлиття нафтопродуктів поблизу причалу №2. Сталося це за участю судна "ISKANDER" під прапором Тунісу. Навколо нього було встановилено огорожу, про ситуацію повідомили всім відповідним організаціям. Лабораторія Азовської морської екологічної інспекції відібрала проби морської води. (Більше тут)

Екологічна катастрофа Молочного лиману щодня нагадує про себе смородом

Проблема Молочного лиману посилюється щомісяця. Підвищення температури повітря ускладнює ситуацію, мешканці району скаржаться на надзвичайний сморід. Прибережна зона, де кілька років тому була вода, сьогодні нагадує випалену пустелю. Село Богатир або Алтагир, як його звикли називати старожили, розташоване на березі Молочного лиману. Нині воно вимирає. Дитячі табори і бази відпочинку занедбані. Щоб дійти до води в лимані потрібно пройти не менше кілометра. (Більше тут)

Замулення не буде: у Молочному лимані Запорізької області встановлять гідротехнічну споруду

29 травня, в Запорізькій ОДА відбувся брифінг щодо катастрофічної ситуації з Молочним лиманом. Так, наприкінці року планують встановити нову гідротехнічну споруду, яка дозволить уникнути замулення. Фінансуватимуть будівництво з державного бюджету, на це мають спрямувати 55,2 мільйона гривень. За словами директора Приазовського національного парку Дмитра Воловика, гроші на рахунки мають надійти наступного тижня. Після – одразу розпочне роботу підрядна організація. Гідротехнічну споруду планують звести за 15 місяців. (Більше тут)

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі