«В’язні Кремля»: У Запоріжжі відбулась акція на підтримку українських політв’язнів

«В’язні Кремля»: У Запоріжжі відбулась акція на підтримку українських політв’язнів

Наразі 86 бранців Кремля досі залишаються на території Росії та окупованого Криму.

10 вересня у Запоріжжі відбулась одноденна акція на підтримку українських політв’язнів. Запоріжжя – це вже п’яте місто, яке відвідали учасники регіонального туру.

Організаторами акції стали правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA,  Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Крим-SOS) та кампанія #SaveOlegSentsov.

На площі Маяковського розвернута інсталяція, на якій представлено 86 капканів – саме стільки політвя’знів зараз знаходиться у  полоні Кремля. Капкани вже «схопили» свою здобич – на деяких із них лежав одяг чи взуття, а також до кожного прикріплений ланцюг із написом «Сделано в Кремле».

Крім того, біля інсталяції встановили палатку, у якій активісти розповіли про акцію та запропонували написати листівки для бранців Росії. До речі, один зі спікерів прес-конференції, проведеної в рамках туру, колишній політв’язень Ільма Умеров наголосив на важливості написання цих листів. За словами чоловіка, нещодавно визволений активіст Олександр Кольченко після повернення з полону отримав 30 кілограмів листів, які читав на шляху додому.

Метою акції стало привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, які досі знаходяться у російському полоні, та підтримка їхніх родин. Зокрема, високий відсоток полонених – кримські татари.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі