«Я би зробив так, коли за гроші не можна було продати дружбу»: що таке єдність для запорізьких школярів?

Сьогодні, 22 січня, Україна святкує День Соборності. У цей день в 1919 році відбулося об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину державу, що дало великий поштовх до незалежності країни.

Об'єднанню УНР і ЗУНР передувало підписання 22 січня 1918 року Четвертого універсалу Центральної Ради, згідно з яким Українську Народну Республіку стала суверенною і незалежною державою. Західно-Українська Народна Республіка була проголошена трохи пізніше: в листопаді 1918 року. А вже 22 січня 1919 року відбулося офіційне об'єднання УНР і ЗУНР в єдину державу.

Вперше День соборності святкувався в 1939 році в місті Хуст. Це була маніфестація, в котрій взяли участь 30 тисяч осіб.

У «наші дні» святкування Дня Соборності розпочалося з 1990 року, хоча офіційний статус свято отримало лише в 1999 році, після указу другого президента України Леоніда Кучми.

У цього свята є своя традиція, своєрідна акція «Живий ланцюг», що символізує єднання українців. Найбільший "живий ланцюг" був створений у ніч з 21 на 22 січня 1990 року, з'єднавши між собою Львів і Київ, що символізувало єдність між заходом країни і столицею.

У цей день, наша редакція вирішила запитати у майбутнього покоління, яке буде зберігати та шанувати українські традиції та свободу, що для них: Єдність. Незалежність. Батьківщина.

Яку думку мають діти - дивіться у відео.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі