«Я хочу стати лікарем!»: Запорізькі студенти мітингують проти нової реформи МОЗ

«Я хочу стати лікарем!»: Запорізькі студенти мітингують проти нової реформи МОЗ

Більше сотні студентів-медиків вийшли на мітинг проти електронного розподілу на інтернатуру та інших нововведень проекту наказу МОЗ «Про затвердження Положення про інтернатуру».

Відтепер, згідно з наказом, студентам медичних університетів збільшать термін навчання до 12 років, при цьому ліквідують частину спеціальностей, з 34 залишать лише 13. Розподіл на інтернатуру будуть здійснювати через електронний реєстр.

Студенти зазначають, що коли вони обирали свої спеціальності та йшли здобувати "шляхетну" професію, не знаючи, що доведеться навчатися до 32 років. Також раніше розподіл на інтернатуру відбувався за вибором студента, саме якій спеціальності присвятити життя. Згідно з нововведеннями наступного року студенти бюджетної та контрактної форми навчання, будуть розподіляти  за результатами екзаменів.

Майбутні медики складають ліцензований екзамен "КРОК " який складається з 200 питань, але випускники кажуть, що питання копіюють з іноземних тестів, теорію яких вони не проходили в університетах.

На мітинг вийшли студенти всіх курсів Запорізького державного медичного університету.

Мітингувальники написали звернення на ім'я президента України, прем'єр-міністра, міністра охорони здоров'я, міністра освіти та науки, а також комітету Верховної ради України з питань охорони здоров'я, комітету Верховної ради України з питань освіти та науки.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі