Як екснардеп намагається підняти свій рейтинг за рахунок спекуляцій навколо Біляївського комбінату: чому ця ідея приречена?

Як хороший лікар завжди думає про своїх пацієнтів, так і політик завжди думає про вибори. Напередодні чергової політичної кампанії, місцеві кандидати усіма шляхами підхоплюють модернізовані тенденції, тон яких задали ще під час виборів до Верховної ради та доводять своєму електорату, що вони точно не «профани» у своїй справі, ніколи нічого не крали та день й вночі скрупульозно вирішують регіональні питання.

Методи у кандидатів різні: хтось привертає увагу модними словами, щоб напевно бути ближче до молодої аудиторії. Добре, що поки не дізнались про ТікТок, та не  роблять зухвале обличчя  під трек «Любимка».

А хто йде старим та добре перевіреним  методом підкупу, тиску на «відкриті рани» суспільства та доводів, що краще за нього ніхто не буде перейматися проблемами громади.

Наприклад, як це робить, одіозний колишній нардеп, який знов рветься до влади - Вадим Кривохатько, запевняють місцеві мешканці району. Як повідомляють наші інсайдерські джерела, давить він на найголовніше , що є у житті людей – їх здоров’я. Задля політичних дивідендів екснардеп вводить в оману населення Вільнянська та спекулює на темі смертельних хвороб, які начеб-то отримують місцеві у результаті видобування коаліну.

Бурхливі обговорення щодо цієї теми ведуться не один рік, однак перед виборами зацікавленіособи все більш «хайпують» на цій темі.

Так, на арені розгублені місцеві мешканці, до якої увійшли у довіру псевдо-активісти. Через недостатню обізнаність у питанні, люди, як за чисту монету, сприймають все, що нав’язують їм зацікавлені особи задля перешкоджання роботи «Біляївського збагачувального комбінату», про це ми писали раніше.

Нагадаємо, що останні мають повний пакет документів та законне право видобувати на місці східної ділянки Біляївського родовища коалін задля застосування його у керамічній та паперовій промисловості.

Оточення екснардепа не жаліє сил та грошей, щоб закидувати громаді фейкову інформацію щодо досліджень середовища у районі будівництва, однак, як можна побачити у судових рішеннях, що така інформація нічим документально не підтверджена, якби була дійсна шкода населенню, як зазначає «Вольтера», суддя навряд чи би виніс рішення на користь комбінату.

Тому Кривохатько йде іншим шляхом, наймає масовку на мітинги та таким чином агресивно налаштовує місцеве населення проти комбінату, про це нам повідомляють особисті джерела.  А коштують такі сварки, як зазначається у соціальних мережах, усього – 500 гривень на особу.

Так, 27 лютого, введені в оману вільнянці, вийшли на акцію протесту під будівлю Запорізької обласної ради. Учасниками мітингу переважно були люди похилого віку, яких легше залякатитим, що відбувається.Їхнім інформатором є ГО «Вольтера», власне про їх діяльність ми вже неодноразово писали, посилаючись на думку місцевих жителів, які нам розповідали, що члени цього об’єднання вправні маніпулятори. Які «колотять воду», на чолі з Кривохатьком, з початком ідеї про створення кар’єру.

На мітингу нашим журналістам вдалось поспілкуватись з мешканцями району, складається враження, що вони всі залякані і їх побоювання цілком зрозумілі, авжеж, коли на тебе майже не щодня здійснюють моральний тиск (розповідаючи про те, чого не має),  то тут можна повірити у все що завгодно – навіть у те, що земля плоска.

Основа для загроз дійсно існує. За інформацією власних джерел, окрім акції під радою, на території «БЗК», де проводились геодезичні роботи, також проходили  сутички, з особами яких навіть не впізнали місцеві мешканці -«чоловіки у капюшонах», які блокували роботу робітників, а саме принижували їх, закидаючи насінням в обличчя, б’ючи по ногах, погрожуючи фізичною розправою  та при цьому псуючи автомобілі.

Як зазначає представництво Біляївського збагачувального комбінату в своєму зверненні до голови облради Григорія Самардака, подібні інциденти не новизна. Після отримання права на видобуток копалин,  протягом останніх років, підприємство, неодноразово піддавалась ряду рейдерських атак, з боку вищезгаданих героїв.

Повернемося до сесії у Запоріжжі, де було не менш пекельно. Там, з ока на око, зустрілися всі головні герої нашої розповіді. У вирі подій, криках та образ представники «Вольтери» мали наміри через сесію обласної ради відтягнути дату відкриття комбінату.  Дмитро Буркот наполягав на тому, що на місці видобування  начеб то великий рівень радіоактивного забруднення, однак ще нещодавно, на зустрічі з представниками комбінату, він зазнаав, що претензій до радіоактивності речовини немає. Залишається відкритим питання, що саме керує мінливою думкою псевдо-активіста?

Інвестор комбінату Олександр Вотінцев намагався донести інформацію про роботу комбінату, зокрема: екологічні та економічні переваги роботи БЗК.

Оперуючи тим, що неодноразово проводились перевірки, як незалежними групами,так і представниками влади у 2018,2019 та 2020 роках, правоохоронними та контролюючими органами, які не знайшли порушень чинного законодавства з боку комбінату.

«Ми спільно з паном Буркотом відбирали проби на місці коаліновогородовища, відправили їх в інститут Морзєєва, відправили безпосередньо у Запорізьку СЕС, є висновки що отримані матеріали повністю безпечні для здоров'я людей. Відповідні документи є в розпорядженіБуркота, він вам показує тільки один із зразків води. Ми підписали меморандум з Павлівською громадою, де всі згодні і з нею працюємо, ви все самі бачили. Ми хочемо створити нову робочу групу »- заявив Олександр Вотінцев на сесії.

Але не дивлячись на його пропозицію створити депутатам робочу групу і більш детально вивчити питання роботи комбінату - обласна рада вирішила не приймати ніяких рішень з цього питання.

Ця історія нагадує безкінечний серіал, який за законами стародавнього Риму потребує хліба та видовищ.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі