Як запорізькі фермери, позбавлені підтримки влади, змушені боротись за виживання

Як запорізькі фермери, позбавлені підтримки влади, змушені боротись за виживання

З 17 березня Запорізький регіон живе в умовах суворого карантину, як й в більшості областей, тут закриті торгові центри, кінотеатри, ресторани, усі розважальні заклади, тощо. У скрутному становищі опинились підприємці та фермери, оскільки функціонування ринків заборонили. Однак, що робити з сільгосппродукцією фермерам, які вклали великі гроші у вирощування ранніх овочів – не пояснили.

Кам’янка-Дніпровський район Запорізької області вважається передовим у постачанні овочів у регіони України. Прилеглі села щорічно висаджують урожай, щоб заробити "копійчину" на життя. Вже зараз у більшості фермерів «дозріла» перша продукція: огірки та редиска. Однак умови карантину завдають великого удару у реалізації продукції, як висновок: низькі ціни, дефіцит покупців.

Мешканці сіл намагаються збути овочі на одному з оптових ринків у селі Водяне – «Сіверинка», однак зіштовхуються на представників правоохоронних органів та Національну гвардію, яких поставили контролювати умови карантинного режиму та нагадувати людям, що їм загрожує за недотримання правил.

Через безвихідь, голова району Михайло Пригода, звернувся до губернатора області Віталія Туринка, у надії отримати поради у вирішені питання.

"Я був у губернатора області Віталія Туринка, я підняв питання про реалізацію овочів, які вирощуються у нашому регіоні. Він розуміє специфіку нашого району, однак є постанова Кабінету міністрів. Дійшли висновку, що виробники сільгосп продукції повинні  реалізовувати роботу на свої домоволодіння» - зазначив Пригода.

Також у звернені він закликав селян дотримуватись карантинних вимог та не виїжджати на ринки. 

Розуміючи, що допомоги від представників влади чекати марно, альтернативою у цьому питанні виступають групи у соціальних мережах, де люди самі можуть домовитись із покупцем онлайн.

Наразі вирішується питання щодо продажу продукції мережам супермаркетів "Сільпо", "Варус", "АТБ-маркет", "Ашан", "Фора".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі