Як на Запоріжжі «кмітливі» бізнесмени сімейні підряди продукують

Як на Запоріжжі «кмітливі» бізнесмени сімейні підряди продукують

Здійснюючи моніторинг в електронній системі публічних закупівель ProZorro журналісти видання «Факти Запоріжжя» з подивом дізналися, що в Енергодарі й досі працюють корупційні схеми, які були розповсюджені по всій території України до 2016 року.

Йдеться про залучення посадовцями, у якості підрядників власних фірм, або компаній, які належать їхнім родичам для виконання робіт та послуг на замовлення державних установ, підприємствам та організацій на яких вони працюють.

Зауважимо, систему ProZorro створили з метою унеможливлення використання корупційних схем, зробивши процес використання державних коштів прозорим та ефективним.

Сьогодні розповімо про родину Перловських, які працюють у КП «Міська молочна кухня» Енергодарської міської ради. Зокрема, Леонід Перловський обіймає посаду юрисконсульта, а його дружина Юлія Перловська - головний бухгалтер зазначеного підприємства.

За даними системи публічних закупівель ProZorro КП «Міська молочна кухня» Енергодарської міської ради впродовж 2018-2019 років уклало три договори на виконання робіт чи надання послуг з ТОВ «Спецремторг», вартістю 312 281 грн За даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній Opendatabot, директором та власником ТОВ «Спецремторг» є Перловський Леонід Олександрович.

Зазначимо, що деякі договори підряду, Леонідом Перловським підписано двічі, спочатку він візував документ, у якості юрисконсульту комунального підприємства, а вдруге підписав його як директора вищезазначеного товариства.

Договір підряду від 07.05.2018 року №11 на проведення поточного ремонту світлового ліхтаря, вартість робіт 71 192 грн, тендерна закупівля UA-2018-05-07-001146-a.

Договір підряду від 12.09.2018 року №03/09 на проведення капітального ремонту електрообладнання та освітлення, вартість робіт 186 249 грн, тендерна закупівля UA-2018-09-12-001725-c

 

Договір суборенди транспортного засобу від 30.01.2019 року №3, вартість послуги 54 840  грн, тендерна закупівля UA-2019-01-30-000815-a, зазначений документ процес візування не проходив, тому підписаний лише директором комунального підприємства Лабяк Наталією та директором ТОВ «Спецремторг» Перловським Леонідом.

Зазначимо, що транспортний засіб, який протягом 2018-2019 років орендувало КП «Міська молочна кухня» Енергодарської міської ради — це автомобіль Nissan Tida 2013 року випуску, державний номер АР9527ЕА, який належить Леоніду Перловському, та який задекларований в е-документі бухгалтера КП «Міська молочна кухня» Юлії Перловської за 2018 рік. Автомобіль пан Перловський здає в оренду своїй фірмі, яка на умовах суборенди здавало транспортний засіб КП «Міська молочна кухня».

Нас дещо здивувала позиція директора КП «Міська молочна кухня» Лабяк Наталії Іванівни та відповідального за організацію та проведення процедур закупівель комунального підприємства «Міська молочна кухня» Куцого Андрія Анатолійовича, які були обізнані, що підписуючи зазначені протокольні рішення про укладання договорів, укладаючи договори підряду та підписуючи акти приймання робіт - вони, очевидно, порушують чинне законодавство та вчиняють кримінальні та корупційні правопорушення.

Звертаємось до управління Східного офісу «Держаудитслужби» в Запорізькій області з вимогою провести поза плановану перевірку діяльності комунального підприємства «Міська молочна кухня» Енергодарської міської ради щодо наявності, ймовірних, ознак порушення законодавства у сфері публічних закупівель за участю ТОВ «Спецремторг».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі