Як новоспечена влада грабує людей: у Якимівському районі укладаються сумнівні угоди

Як новоспечена влада грабує людей: у Якимівському районі укладаються сумнівні угоди

У Якимівській громаді на Запоріжжі відбулася зміна влади. На початку поточного року у Якимівській селищній раді змінилося керівництво. Потому деякі депутати та посадові особи селищної ради почали отримувати відповідні «бонуси» на кшталт підвищення заробітної плати, отримання посад та виділення земельних ділянок. Всі ці переваги для місцевих можновладців були оформлені відповідними рішеннями 21-ї сесії селищної ради.

Журналісти Important проаналізували рішення двадцять другої сесії Якимівської селищної ради від 07.03.2019 року та знайшли ще декілька цікавих рішень, які на наш погляд мають всі ознаки корупційних правопорушень та навіть злочинів:

  • рішенням № 94 «Про затвердження Програми забезпечення державної безпеки і профілактики правопорушень та підтримки життєдіяльності Мелітопольського МВ УСБУ в Запорізькій області» виділено 30 тис. грн. на паливно-мастильні матеріали. На наш погляд, зазначене рішення має ознаки ймовірного підкупу працівників СБУ з боку керівництва селищної ради;
  • рішенням № 100 «Про надання дозволу на укладання прямих договорів на оплату поточного ремонту водопроводу в с. Олександрівка  Якимівського району», Арутюняну О.Е. надано дозвіл без тендеру укласти прямі договори на загальну суму понад 413 тис. грн. на проведення  поточного ремонту водопроводу в с. Олександрівка.

Ремонт буде проводитися за адресами: вул. Зарічна –  на суму 136 463 грн., вул. Центральна –  на суму  138 348 грн. та вул. Буюкли – на суму 138 533 грн.

За інформацією майданчика «Prozorro», договір на проведення робіт з ремонту водопроводу по вулиці Центральна та Буюкли підписано з ФОП Саковський Володимир Васильович (код 1999405850), а договір на проведення робіт по вул. Зарічна підписаний з ФОП Саковська Жанна Анатоліївна (код 1976711448). Зазначені приватні підприємці є близькими родичами – чоловіком і  дружиною, які мешкають за однією адресою та пов’язані між собою спільним побутом.

Так, із зазначеними ФОПами у листопаді минулого року були укладені три договори на проведення ремонту водопроводу в с. Олександрівка. Найцікавіше те, що ремонт проводився на цих самих вулицях, за що підприємцям було перераховано з місцевого бюджету понад 594 тис. грн.

За інформацією джерел видання, у минулому році посадовими особами Якимівської селищної ради спільно з ФОП Саковськими більшу частину грошей було привласнено, тож, у поточному році схему по виведенню грошових коштів вирішили повторити.

  • рішення № 105 «Про звільнення з посади заступника селищного голови з гуманітарних  питань та соціальної  політики» Нестеренка Антона Євгеновича. Цим рішенням із керівного складу Якимівської ради було виключено останню людину з так званої команди Валентини Громихіної.

На сьогодні бачимо такі результати кадрових перестановок:

  • рішення № 110 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Якимівської селищної ради гр. Чкан Тетяні Анатоліївні, з послідуючим наданням земельної ділянки у власність». Тетяна Чкан є дружиною депутата Якимівської селищної ради Олександра Чкана. І як ми вже повідомляли, на попередній сесії рішенням № 68 від 06.02.2019 року Чкан О.В. було надано у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, площею 1,3663 га;
  • рішення № 139 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки 0,2366 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою с. Розівка, вул. Заводська, 65,  та надання її у власність гр. Науменко Оксані Анатоліївні». Журналісти з’ясували, що Оксана Науменко є родичкою депутата Якимівської селищної Ігоря Науменка;
  • рішення № 152 «Про затвердження на посаду заступника селищного голови з  гуманітарних питань  та  соціальної політики Кириллова Дмитра Олександровича». За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, в Жовтневому районний суд м. Запоріжжя суддею Пивоваровою Ю.О. розглядається кримінальне провадження за фактом скоєння Кирилловим Д.О. кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 Кримінального Кодексу України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Вочевидь, нове керівництво вирішило, що саме такі кадри потрібні для реалізації гуманітарної політики в громаді, чи, що ймовірніше, для організації та впровадження схем з привласнення бюджетних коштів.

От в такій спосіб волевиявлення більшості жителів Якимівської територіальної громади було змінено і на керівні посади селищної ради були призначені зручні, або «ручні» для  представників ОПГ «Вірмени» чиновники, які будуть безумовно виконувати всі, навіть злочини вказівки свого господаря - Арташеса Саргсяна.

Журналістське розслідування продовжується, попереду – ще багато цікавих для громадськості та правоохоронців викриттів.

Далі буде.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі