Як у Запоріжжі проходив День без поліетилену (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Як у Запоріжжі проходив День без поліетилену (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні, 25 травня, у Запоріжжі відбулася екологічна акція «Зелене місто Z: День без поліетилену». До заходу долучилася величезна кількість небайдужих містян, торгівельних мереж та магазинів.

Запоріжці, за умовою соціальної ініціативи, поприносили з дому «пакет з пакетами» із поліетилену й обміняли їх на екологічні стильні торбинки. Акція тривала з 10.00 до 12.00 на майданчику біля ТРК «City Mall», про це повідомляють "Факти Запоріжжя". 

Ініціатором заходу виступила Громадська організація «Справжні дії», яку очолює Валерія Салтан. Мета акції - привернути увагу до проблеми надмірного використання поліетиленових пакетів, які в усьому світі визнані шкідливими й небезпечним для людей і довкілля.

«Використання поліетилену та пластику нас турбує давно. Ми (ГО-ред.) виступаємо категорично проти його використання. Намагаємося достукатися до запоріжців, тож організували таку акцію.

Тут обмінюємо пакети на торбинки з екологічних матеріалів, які не завдають шкоди навколишньому середовищу»,- повідомила голова ГО «Справжні дії» Валерія Салтан.

на фото: пані Валерія з сім′єю

Виявляється, надзвичайно велика кількість містян небайдужі до екологічних проблем. День без поліетилену активно підтримали місцеві музиканти, спортсмени, екологи, підприємці, та навіть відомі режисери, наприклад, Юрій Мате, та багато інших.

В рамках ініціативи з заборони надмірного використання пластикових пакетів, ГО запустила у соціальних мережах челендж #стоппакет. Запоріжці активно ділилися фотографіями своїх «пакетів з пакетами» з відповідним хештегом #стоппакет.

ТРК «Сity Mall» надав майданчик для проведення фіналу акції та допомогу у вирішенні організаційних питань.

У гіпермаркеті в рамках Дня без поліетилену у відділах «овочі-фрукти», «товари на вагу» та «хлібобулочні вироби» одноразові рукавички замінені на щипці та лопатки, а пакети-маєчки на паперові. А на касах прибрали безкоштовні пакети-маєчки, з продажу вилучені та замінені на паперові.

Проте, далеко не всі запорізькі супермаркети захотіли підтримати захід й бодай на один день обмежитися від використання пластикових пакетів.

Небайдужа ініціативна молодь долучилася до заходу у якості волонтерів.

«Ми маємо бути відповідальними за навколишнє середовище, та країну, у якій ми живемо. Україна є одним зі світових лідерів за кількістю викинутого сміття на душу населення. На сьогодні у нас сміття практично не переробляється, а більша його частина просто висипається на сміттєзвалища. Екологія - це важливо, для мене це не пустий звук. Тож, ми, як відповідальні громадяни маємо долучатися до добрих справ, а не стояти осторонь»,- прокоментувала волонтерка, студентка Марія.Як нам повідомили організатори, загалом було зібрано 110 кг поліетилену. Активісти вже діставили його на одне із запорізьких підприємств для вторинної переробки.

Нагадаємо, Громадська організація раніше зареєструвала електронну петицію до Кабінету міністрів про заборону продажу та використання поліетиленових пакетів, окрім виготовлених з екологічно чистих матеріалів. Наразі  триває збір підписів. Акція «Зелене місто Z: День без поліетилену» стала продовженням цієї ініціативи. 

Відеорепортаж з заходу чекайте скоро на нашому сайті. Далі буде.

Більше фото з акції можна знайти тут

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі