Як у запорізьких ОТГ дотримуються карантинних заходів?

Як у запорізьких ОТГ дотримуються карантинних заходів?

У зв'язку з введення карантину по всій Україні, запорізькі ОТГ впроваджують різноманітні заходи для запобігання поширення коронавірусної хвороби.

Про це повідомили у програмі "U-LEAD з Європою".

Так, Гуляйпільська громада організовала доставку пацієнтів, яким потрібна процедура гемодіалізу, у Запоріжжя. Пацієнтів возять машиною ЦПСМД до Запоріжжя згідно з їхніми особистими графіками.

У свою чергу, Оріхівська ОТГ, починаючи з 24 березня 2020 року, систематично проводить профілактичну дезінфекцію в місцях ймовірної присутності джерела збудника інфекції - хворого або «здорового» носія на зупинках громадського транспорту, дитячих майданчиках, під’їздах багатоповерхових будинків, ліфтів та інших громадських місцях.

У Комиш-Зорянській ОТГ адміністративні будівлі, а також всі об'єкти, які відвідують багато людей, обробляються дезінфекуючими засобами. Всі працівники, які мають можливість, працюють дистанційно. Для тих, хто має знаходитися на робочих місцях, організоване підвезення.  Працівники соцзахисту, забезпечені захисними засобами - масками, рукавичками, бахилами,  надають допомогу людям похилого віку (купівля та доставка найнеобхіднішого) та тим, хто через стан здоров'я, не може себе обслуговувати. Щодо реалізації продуктів при забороні вуличної торгівлі - на вулицях з'явилися об'яви з назвою товарів та контактними телефонами. Тепер сільгосппродукти продають з доставкою додому. 

У Преображенській ОТГ громада робить акцент на інформуванні прибувших із-за кордону щодо необхідності самоізоляції. Найбільша проблема, вважають у громаді, це відсутність захисних халатів та масок (відсутність у продажу) відповідного рівня захисту для лікарів первинної ланки, адже насамперед хворі звертаються до них. Працівники соцзахисту забезпечують людей похилого віку всім необхідним. На сьогодні збирають перелік необхідної допомоги для багатодітних родин. За словами голови громади Володимира Сидуна, на території Преображенської ОТГ проблема реалізації сільгосппродукції через закриття продовольчих ринків є тільки в ТОВ "Аврова", де на зберіганні понад 30 тонн яблук. 

Натомість, Громадська організація «Азовська громадська варта» надає безоплатну допомогу не тільки людям похилого віку і з обмеженими можливостями, а й тим, хто повернувся з-за кордону і тим, хто з ними контактував і зараз дотримуються правил обсервації у Кирилівській ОТГ. Розуміючи складнощі, які виникнуть у свідомих односельчан, представники організації готові надавати посильну безоплатну допомогу в доставці продуктів харчування, медикаментів, предметів першої необхідності, засобів гігієни та ліків.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі