Як за один день на амброзії освоїти півмільйона у Заводському районі?

Як за один день на амброзії освоїти півмільйона у Заводському районі?

Новий туристичний напрямок Запоріжжя - корупція на амброзії.

Куди  йдуть  20 млн грн запоріжан з екологічного фонду?  Що таке програма боротьби з карантинними рослинами? Та хто її очолює цього року?

Поки  у мерії та в окремих підрозділах йде політична боротьба та гра у конкурсі, хто кого більше зрадить, районнi адмiнiстрацiï  вирiшили пiдзаробити.

Сьогодні розбиралися, куди діваються кошти  платникiв податкiв Запорiжжя, якi залишили в екологiчному фондi мiста на вирішення потреб екології.

Вже п’ятий рік поспіль радник мера та голови районних адміністрацій рапортують нам про перебіг заходів на боротьбу з амброзією. По три методи боротьби з нею: фітоценотичний, хімічний, механічний. Про кращі результати по країні. Про залучення громадськості на безоплатній основі. Про різні конкурси та акції, цього року з епічною назвою #любовбезамброзіі.

Але будь-який маркетолог скаже вам, що якщо в акції та у рекламі почали використовувати слово «любов», то це вже недолугість  та непрофесіоналізм. Тому після отакої «любові» до містян, ми вирішили розібратись, куди пішли 100 млн грн (зокрема, 20 млн грн на рік помножені на 5 років), які потрібно було направити на вирішення справжніх екологічних питань міста. А саме:

  • На скасоване фінансування стаціонарного екомоніторінгу з останньої  сесії міскради;
  • на скасовану програму велоінфраструктури;
  • на досі не вирішені питання каналізаційних відстойників ЦОС—1 та ЦОС—2. 

В четвер, 9 липня, у стінах мерії відбулася робоча група з приводу виконання програми по боротьбі з карантинними рослинами під головуванням радника мера Валерія Еделєва.

У ході засідання виданню  «Факти Запоріжжя» стало відомо, що  група від мерії здійснювала перевірку Олександрівського та Заводського районів на проведення  хiмічної обробки (не зрозуміло,  чому не перевірили покос, якщо виїджали, а тільки задавали незручні питання представнику цього району). 

Ми вже писали про те, як ведуть бізнес на амброзії фірми з орбіти Дмитра Лободи, зокрема «Запоріжжя Комунальне», «Еко Вік», «Топ Енержи Груп». Це лише частина фірм, які цього року виграють підряди на реконструкцію парків, покіс та обробку хімікатами тієї самої амброзії.

Представник Заводського району нам теж люб‘язно відповів на низку питань.  Він розповів,  що договір з фірмою Дмитра Лободи ТОВ «Запоріжжя комунальне» вже перевірили в Антимонопольному комітеті. Але на питання  відкритого фінансового моніторингу Держаудиту Запорізької області з приводу порушень перевірок і розслідування не було.

Чим увів нас в оману.

З відкритого доступу тендерної документації Заводського району нам стало відомо, що підстави для прийняття рішення про початок моніторингу Держаудитом була інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель.

У системи PROZZORO Вознесенівського, Олександрівському  та Дніпровського районів розпочали також процедуру аудиту.

Нас запросили разом з радником мера перевіряти ділянки знищення амброзії, але оскільки пан Еделєв пішов у відпустку, ми перевірили, куди місто витрачає 20 млн грн самостійно.

На фейсбук сторінці Заводського району було повідомлення про обробку  вулиць Республіканської, Північне шосе та О. Невського.

 

На сайті мерії інформація про здійснення обробок була зовсім відсутня, тобто роботи на 15 км трьох вулиць планували провести заднім числом до початку фінмоніторінгу на суму 408 тис грн.

Журналісти нашого видання виїхали на вищезгадані ділянки та нарахували 50 м² хімічного способу у Заводському районі, 8 м² в Олександрівському районі, та 4 м² у Вознесенівському районі.  А цьогоріч заплановано на хімічне винищення в даних районах разом 1 млн 315 тис. грн.

Результат нас вразив. За майже півтора мільйона гривень нам нашвидкоруч хочуть підсунути відсутність робіт. З наших джерел нам стало відомо,  що роботи по хімвинищенню велися вже місяць, але Дмитро Лобода закупив хімічний засіб невідомого походження «Амбромаг» й  був ним не задоволений. А коли по місту ввели  фінмоніторинг,  працівники заметушилися та почали показувати результати роботи мерії. Але ніякого результату немає. Дивіться самі:

 

Редакція видання «Факти Запоріжжя» очікує повного та всебічного  аудиту непрозорих закупівель районних адміністрацій Запоріжжя та реакції правоохоронних органів на розкрадання державних коштів по програмі боротьби з карантинними рослинами.

Будьте здорові!

Публікація створена завдяки підтримці ГО «Справжні дії».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі