Як запорізькі водолази купують та завищують ціни на моторну оливу

Як запорізькі водолази купують та завищують ціни на моторну оливу

У кінці січня Запорізькою міською рятувально-водолазною службою було проведено тендер із закупівлі моторної оливи, очікувана вартість товару складала понад 21 тисячу гривень.

За умовами тендерної документації переможець повинен поставити замовнику 134 літри моторної оливи:

  • 1. Олива 10W40 - 60 літрів;
  • 2. Олива 85W90 редукторна - 4 літри;
  • 3. Олива TC-W3 - 50 літрів;
  • 4. Олива М-8 - 20 літрів.

Участь в аукціоні взяли шість учасників із різними ціновими пропозиціями. Максимальну вартість – 21 400 гривень запропонувало ТОВ «СП Юкойл», а мінімальну – 8 941 гривні ПП «Укрбудтрансліга».

Як бачимо, переможцем визнано ПП «Укрбудтрансліга», яке запропонувало ціну нижчу на 60 % від очікуваної вартості, економія склала 12 529 грн.

У зв’язку з чим у нас виникли цілком закономірні запитання до посадових осіб, які готували тендерну документацію. Наприклад, які методи визначення оптимальної вартості предмету закупівлі на етапі її планування були використані посадовими особами Запорізької міської рятувально-водолазної служби?

Чи було здійснено аналіз загально доступної інформації щодо цін та асортименту товарів, яка міститься у відкритих джерелах у т. ч. на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торговельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель «ProZorro»? Чи були направлені запити цінових пропозицій виробникам товарів та лідерам ринку?

Ми провели аналіз цін на моторні оливи та з’ясували, що найбільш економічно вигідні ціни пропонує інтернет-магазин Top Dealer, який є офіційним представником компанії Агрінол.

На сайті є у наявності усі види моторних олив, які були зазначені у тендерній документації Запорізькою міською рятувально-водолазною службою.

За нашими підрахунками, у випадку замовлення товару безпосередньо у зазначеного дистриб’ютора компанії «Агрінол», вартість закупівлі складала 7 530 грн (без урахування вартості доставлення).

Також зазначимо, що у 2017 році Запорізька міська рятувально-водолазна служба вже проводила тендер із закупівлі моторних олив, переможцем якого ТОВ «Енергетичні мастила – Схід» на адресу замовника було поставлено  понад 360 літрів оливи, загальною вартістю 15 050 гривень.

Чому у 2020 році посадовими особами, відповідальними за підготовку тендерної документації, було завищено очікувану вартість товару майже у три рази від ринкових цін не зрозуміло.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі