Як запорізьких журналістів вчили розслідувати?

Як запорізьких журналістів вчили розслідувати?

Воркшоп відвідали всі охочі.

Сьогодні, 8 листопада, у Запорізькому національному університеті відбувся розслідувальний воркшоп «Викривай і змінюй». Інтенсив провели представник Інституту розвитку регіональної преси, засновник компанії YouControl та журналістка Слідство.інфо. Учасників тренінгу вчили робити власні журналістські розслідування.

Робити розслідування – це заняття, яке потребує чимало часу та терпіння. Крім того, необхідно знати розслідувальний алгоритм, який не тільки покращить якість виконання роботи, але й полегшить її.

Тренерами заходу стали: засновник і керівник компанії YouControl Сергій Мільман, журналістка Слідство.інфо Мар’яна Мотрунич і юрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Волошин. Фахівці дали відповіді на питання «Коли можна розслідувати?», «Які п’ять питань повинен поставити перед собою журналіст?» та «Як формулювати гіпотезу розслідування?». Як зазначили експерти, розслідування можна робити лише тоді, коли є реальне порушення правил і законів. Перед процедурою обов’язково необхідно розробити чіткий план роботи, попередньо зібрати хоча б частину необхідних документів, що стосуються справи, а вже потім презентувати ідею розслідування керівництву.

Спеціалісти допомогли учасникам тренінгу навчитися працювати з ресурсами ОВД, Дозор, Прозорро та YouControl. Інтенсив містив у собі дві частини – теоретичну та практичну, після чого відвідувачам було представлено тести на закріплення матеріалу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі