Як запорізький кінотеатр перетворили на церкву

Як запорізький кінотеатр перетворили на церкву

Запоріжжя має чимало крутезних локацій, але містяни навіть не замислюються про їхню історію утворення. Тому наша місія повідати вам цікаві факти про наші об'єкти.

Історія собору почалася 4 вересня 1995 року. У цей день з благословення Його Високопреосвященства Високопреосвященнішого Василя Архієпископа Запорізького і Мелітопольського в будівлі колишнього кінотеатру ім.Т.Г Шевченко по вул.8-го березня 50, була зареєстрована Свято-Андріївська релігійна громада Української Православної Церкви.

Через пару місяців найбільша кімната другого поверху була переобладнана в церкву в ім'я преподобного Серафима Саровського. Стали проводитися Богослужіння. Жителі Шевченківського району, в якому знаходиться церква, поступово, крок за кроком, долучалися до православної віри. З'явилися постійні парафіяни, які й до цього дня, незважаючи ні на спеку, ні на холоднечу, не пропускають службу. 

2000 рік був ознаменований початком реконструкції кінотеатру ім.Т.Г Шевченко у Свято-Андріївський кафедральний Собор. Задуманий він був у вигляді хреста з великим центральним куполом і двома малими куполами з боків, з високою дзвіницею і просторим центральним вівтарем. Собор включає три прибудови, центральний - на честь апостола Андрія Первозванного, правий - на честь преподобного Серафима Саровського і лівий - в ім'я свята Благовіщення Пресвятої Богородиці.

 

Особливе враження залишає просторий центральний вівтар. Розписом собору займався художник Василь Жадан разом зі своєю сім’єю. На куполі собору розміщено семиярусне панікадило на 140 свічок. Поруч з храмом знаходиться висока дзвіниця. Собор був освячений у 2001 році, з того часу в його стінах щодня проходять богослужіння.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі