Які карантинні заходи проводять ОТГ у Запорізькій області?

Які карантинні заходи проводять ОТГ у Запорізькій області?

Протягом останніх днів у всіх об’єднаних територіальних громадах Запорізької області відбулись засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та засідання рад. Основне питання — розробка невідкладних заходів задля запобігання поширення COVID-19.

Визначені відповідальні за виконання вимог, визначених Кабінетом міністрів, Запорізької облдержадміністрації. Окрім заборони роботи закладів та установ, чия діяльність під час карантину не є вкрай необхідною, обмеження руху транспорту та ін., громади проводять інвентаризацію апаратів штучної вентиляції легенів (високого, середнього класів та портативних) та розглянути можливість передачі їх у тимчасову позичку (на період карантину) в заклади, які залучаються до лікування хворих на COVID- 19; опрацьовують питання щодо здійснення додаткових фінансових стимулів медичних працівників закладів охорони здоров’я, які залучаються до лікування хворих на COVID- 19; розглядають питання щодо придбання експрес-тестів для швидкої діагностики грипу та короновірусу COVID- 19 в закладах охорони здоров’я первинного рівня.

У громадах розміщені оголошення, попередження. Частина співробітників - на дистанійному режимі роботи. Закуплені захисні маски, протибактеріальні розчини в адміністративні приміщення. Деяким ОТГ вдалось виділити додаткові кошти із місцевих бюджетів. В міру своїх фінансових можливостей.

Так, Бердянська міська ОТГ виділила з місцевого бюджету комунальному неприбутковому підприємству БМР “Бердянське територіальне медичне об'єднання” кошти в сумі 1210000 грн для придбання медичного обладнання.

Михайлівська сільська громада Вільнянського району виділила з місцевого бюджету 7200 грн на потреби потреби для медичних працівників в засобах індивідуального захисту, засобів лабораторної діагностики. Новоолексіївська Приморського району - 5000 грн.

Вводять і додаткові карантинні заходи. У Гуляйпільській ОТГ сімейні лікарі працюватимуть на 3 години довше: з понеділка по п’ятницю амбулаторія загальної практики сімейної медицини приймає пацієнтів з 8.00 до 22.00, у суботу й неділю – з 8.00 до 17.00.

Приморська ОТГ доручила управлінню соціального захисту населення забезпечити контроль за людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, які залишились без піклування, організувати їм доставку продуктів харчування, ліків тощо. Консультації в ЦНАП та інших установах надають тільки в телефонному режимі.

У Смирновській і Великобілозерській ОТГ Центри надання адміністративних послуг здійснюють прийом документів тільки в онлайн-режимі та через засоби поштового зв’язку.

Біленьківська ОТГ порекомендувала керівникам релігійних конфесій проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед віруючих з метою профілактики та запобігання загрози епідемії коронавірусної інфекції. Зважаючи на проблему придбання захисних масок, виконавчий комітет Оріхівської ОТГ передбачив забезпечення працівників масками індивідуального пошиву (8 шарових).

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі