Які політичні сили Запорізького регіону дійшли до прийдешніх виборів 2020 року?

Які політичні сили Запорізького регіону дійшли до прийдешніх виборів 2020 року?

Час плине на очах, день замінює ніч, після весни прийде літо, а осінь змінить не тільки «зелену обгортку», але й головні інфоприводи регіону, де «актуалочкою» стануть місцеві вибори. Вчора ми розібралися із партійними змінами у Запорізькій міській раді, тож сьогодні розглянемо, що залишилось від фракцій Запорізької обласної ради на сьогодні, у порівнянні з 2015 роком, за даними Громадянської мережі ОПОРА.

Так внаслідок чергових місцевих виборів, що відбулися 25 жовтня 2015 року першість за електоральною довірою виборців в Запорізькій облраді отримали політичні партії:

  1. «Опозиційний блок» – 174 392 голосів, отримавши 28 мандатів;
  2. «Європейська солідарність» – 80697, отримавши 13 мандатів;
  3. «Наш край» – 61 822, отримавши 10 мандатів;
  4.  Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 51 241, отримавши 8 мандатів;
  5.  «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – 43 520, отримавши 7 мандатів;
  6. Радикальна партія Олега Ляшка – 38 753, отримавши 6 мандатів;
  7.  «Об’єднання «Самопоміч» – 36 688, отримавши 6 мандатів;
  8. «Нова політика» – 33 255, отримавши 6 мандатів.

Головою Запорізької обласної ради було обрано депутата облради 7-го скликання від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Григорія Самардака. Це рішення узгоджувалося впродовж трьох пленарних засідань з 3 по 15 грудня 2015 року, під час одного з яких відбулось таємне голосування, яке й вирішило долю очільника облради – 62 голосами.

Наразі, на 1 квітня 2020 року, утворені фракції залишаються чинними, але їх внутрішній кількісний склад значно не змінився. Найбільше депутатів втратила фракція «Опозиційного блоку», з неї пішло 4 депутати. Троє представників полишили ВО «Батьківщина». По двоє депутатів втратили «УКРОП» та «Об’єднання «Самопоміч». У березні 2020 року політиків із таким статусом «позафракційні»  нараховується в Запорізькій облраді вже 11 осіб.

Так лави позафракційників поповнили: з «Опозиційного блоку» Юрій Голота, Світлана Абдурахманова, Олексій Сагайдачний, Олексій Бєліков. З «ВО «Батьківщина» Дмитро Майстро, Олег Суржан, Геннадій Шевченко. З «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Тетяна Ковиліна та Дмитро Камейко. З «Об’єднання «Самопоміч» Євген Дем’яненко та Віктор Романов.

Наразі до більшості в облраді входять  фракції «Опозиційного блоку», «Європейська солідарність», «Наш край», «Об’єднання «Самопоміч», «Нова політика» та Радикальної партії Олега Ляшка. В опозиції залишились «ВО «Батьківщина» та «УКРОП».

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі