Які заходи щодо запобігання поширення епідемії вживаються в ОТГ Запорізької області?

Які заходи щодо запобігання поширення епідемії вживаються в ОТГ Запорізької області?

В об'єднаних територіальних громадах Запорізької області активно вживають карантинних заходів з метою запобігання поширення коронавірусу.

Огляд інформації по об’єднаних територіальних громадах підготував запорізький регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”.

Оріхівська ОТГ. Оріхівська районна лікарня має 20 інфекційних ліжко-місць, 75 додаткових інфекційних ліжко-місць, які можуть бути розгорнуті за потреби, 7 ліжко-місць у відділеннях інтенсивної терапії, 5 апаратів ШВЛ, 4 анестезіологів, 14 лікарів (інфекціоністів, терапевтів, педіатрів).

Сімейними лікарями організовано медичне спостереження за особами, які повернулись із-за кордону до громади. Всі особи, які прибули перебувають на даний час вдома на самоізоляції. Сімейні лікарі постійно підтримують з ними зв'язок в телефонному режимі щодо стану здоров’я, надають поради та рекомендації. 27 березня закладом отримано 50 експрес-тестів для діагностики коронавірусної інфекції відповідно до розподілу Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Кам’янсько-Дніпровська ОТГ.  Під час бріфінгу про готовність  до  заходів з можливого прийому пацієнтів з коронавірусною інфекцієї (01.04.2020) в.о. головного лікаря Кам’янсько-Дніпровської центральної районної лікарні Оксана  Шупарська повідомила брак найнеобхідніших захисних засобів для лікарів та для дефінфекції. За її словами матеріальну допомогу надали Кам’янсько-Дніпровська ОТГ (126 тис. грн) і районна адміністрація (115 тис.), проте найбільша проблема саме у придбанні, адже всі замовлення обіцяють надійти не раніше середини квітня.  

З такою ж ситуацією стикнулись з придбанням і поставками і в Кам’янсько-Дніпровській ОТГ .  “Наразі дуже проблематично знайти постачальників, у яких є в наявності зазначені товари. Деякі постачальники, які мають ЗІЗ та деззасоби у продажу, враховуючи величезний попит, пропонують придбати їх лише за готівку. Окрім цього, процедура виділення коштів, укладання договорів та придбання необхідних ЗІЗ може тривати досить тривалий час, а захистити жителів громади необхідно якомога швидше”, - пояснили в громаді.

Тому голова громади  Володимир Антоненко придбав за власний кошт  придбав еобхідних засобів: маски захисні (4000 шт.), засоби дезінфікуючі (16 літрів дезинфікуючої рідини і 300 спреїв для рук (50 мл)), а також перчатки гумові (1100 од.).  Усі ці засоби захисту отримали:

- працівники соціальної сфери, які обслуговують літніх людей, людей з інвалідністю, родини з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах тощо,

- працівники підприємств, які забезпечують надання комунальних послуг в громаді;

- співробітники, які забезпечують сталу роботу міської ради в умовах карантину та запровадженої надзвичайної ситуації.

ЗІЗ та деззасоби також отримали настоятелі храмів.

Приморська ОТГ. Для лікарень закуплено маски, рукавички, бахіли, шапочки та окуляри для медпрацівників за кошти бюджетів громади і району. Наявні 4 апарати штучної вентиляції легенів стаціонарні та один портативний (переносний).

Волонтерів зібрали кошти і шиють маски для відвідувачів лікарні, покупців-пенсіонерів. "Бізнес відгукнувся на пропозицію допомогти в закупівлі деззасобів – були і такі, що самі телефонували з пропозицією допомоги, - розповідає голова громади Олена Божкова. - А на днях до мене прийшла жінка з пропозицією допомогти готувати обіди для одиноких людей, що перебувають в ізоляції. Тому звернулись по допомогу з продуктами, а соціальні працівники доставлять ці обіди по адресах”.

Широківська ОТГ. За кошти благодійників придбали 40 експрес-тестів на коронавірус і ще 10 ізоляційних костюми для медичних працівників.

Введена послуга “Соціальне таксі" готове перевозити не лише осіб з порушеннями опорно-рухового, але і інших людей з тяжкими хворобами, які не мають змоги самостійно дістатись до лікарні, поліклініки тощо.

Прикладом є допомога у підвозі до лікарні тих мешканців, які потребують постійного проходження процедури гемодіалізу, яких громада вже безкоштовно доставляє до лікарні.

Веселівська ОТГ. Працівники Веселівської школи разом із волонтерами шиють захисні багаторазові маски у шкільній швейній майстерні, кошти на матеріал для пошиття збирає бізнес.Вже понад 1000 масок передали медикам і працівникам комунальних служб, літнім людям та малозабезпеченим.

Від 20 березня в селах та селищі можна почути голосові оповіщення по місцевому FM-радіо про дотримання правил карантину та порад МОЗ задля запобігання поширення вірусу.

У зв’язку з епідемією наша лікарня привела у «бойову готовність» 6 апаратів штучної вентиляції легень. Вони, щоправда, не нові, їм по 6-10 років. Тому за допомогою депутатських коштів та коштів селищної ради ми хочемо купити один сучасний апарат вартістю 320 тис. грн", - розповідає голова громади Петро Кіяшко. Також виділяємо кошти на доплати лікарям”.

Гуляйпільська ОТГ. Організовано підвезення мешканців для проходження процедури гемодіалізу.

У Гуляйполі ініціативна група виготовляє та безкоштовно розвозять маски, яких немає ні в аптеках, ні в магазинах. За три дні пошили та безкоштовно розвезли більше 500 масок.

Цей досвід перейняли і в Пологівській ОТГ.  В рамках гуманітарної допомоги з Китаю КП «Пологівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» отримав швидкі експрес-тести для визначення короновірусу. Згідно з розподілом Департаменту охорони здоров’я на Пологівську ЦПМСД прийшлося 50 штук. КП «Пологівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» отримала 100 штук тестів.

Берестівська ОТГ за кошти місцевого бюджету придбала 100 тестів на коронавірус (на 4580 мешканців громади). За рахунок місцевого бюджету забезпечені захисними засобами лікарі (халати, перчатки, окуляри, шапочки, маски)  і соцпрацівники, які надають допомоги літнім людям. Для населення захисні маски шиють волонтери. Ще на початку карантину у кожний двір громади були доставлені інформаційні бюлетені з карантинними нормами, симптоми вірусу, а також правила догляду за хворою людиною. Також у громаді дільничий об’їжджає всіх, хто прибув з-за кордону, під підпис вручає інформацію про необхідність самоізоляції. На сьогодні в громаду повернулись 7 осіб.

Бердянська ОТГ. 29 березня працівниками Бердянського міськрайонного управління ДСНС було розгорнуто тимчасовий оперативний пункт приймання і фільтрації громадян з підозрою щодо зараження коронавірусом COVID-19.

Терапевтичний корпус міської лікарні підготовлений для перебування хворих на коронавірус. Міською радою вже виділено 3,65 млн грн для на закупівлі медикаментів, засобів дезінфекції та захиту для персоналу міськлікарні та амбулаторій. Значну допомогу в організації роботи лікарів було надано місцевим бізнесом та депутатами міськради.

59 соціальних працівників дбають про те, щоб в умовах карантину понад 500 одиноких громадян та осіб з інвалідністю отримували необхідні соціальні послуги та паліативний догляд вдома. Забезпечують доставку на дом продуктів харчування, медикаментів та інших товарів, допомагають оплачувати рахунки, готувати їжу, здійснювати заходи особистої гігієни, прибирати тощо. Продуктові набори надає соціально відповідальний бізнес.

У громаді закликають мешканців звертатися до психологів для отримання фахової психологічної допомоги для подолання стресу — поширюють телефони психологів, які працюють у комунальних закладах, а також в громадських організаціях.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі