Журналістське розслідування зекономило понад 300 тис. грн бюджетних коштів на темі з медкросоверами

Журналістське розслідування зекономило понад 300 тис. грн бюджетних коштів на темі з медкросоверами

Сьогодні зранку на Майдані Героїв відбулось урочисте вручення службового автотранспорту працівникам закладів охорони здоров’я області, що надають медичну допомогу у сільській місцевості. ЗОДА придбала 17 кросоверів марки Renault Duster загальною вартістю 8 млн грн. Ключі від автівок вручає голова Запорізької ОДА Віталій Туринок.

Але цим урочистостям передувало журналістське розслідування, завдяки якому було зекономлено понад 300 тисяч бюджетних коштів. Нагадаємо, нещодавно ми розповідали про те, що під час закупівлі 16 одиниць службового автотранспорту для медичних працівників комунальних закладів охорони здоров’я, що працюють у сільській місцевості, марки RENAULT DUSTER було безпідставно завищено вартість автомобілів.

У публікації Кому коронавірус, а кому мільйони в кишені: закупівля авто для сільських лікарів ми розповіли, що за умовами договору від 31 березня КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» придбало у ТОВ "АДАМАНТ МОТОРС ЗАПОРІЖЖЯ" 16 RENAULT DUSTER, вартістю 499 000 гривень кожен, загальна вартість договору 7 984 000 грн. При цьому переплата за кожен автомобіль складала від 47 до 60 тисяч гривень, або загалом від 750 до 950 тисяч гривень.

Після нашої публікації, 14 квітня сторонами було укладено додаткову угоду, за умовами якої вартість автомобілю RENAULT DUSTER було зменшено до 479 100 гривень, нова сума договору 7 665 600 грн.

Зазначимо, що завдяки зменшенню вартості кожного автомобіля на 19 900 гривень економія бюджетних коштів склала 318 400 гривень.

Більше того, придбано більше, аніж очікувалось (17 Дастерів замість 16-ти).

Так, службові автомобілі передані для:

  • - Дмитрівської та Новотроїцької амбулаторій загальної практики сімейної медицини Бердянського району,
  • - Кінсько-роздорівської амбулаторії Пологівського району,
  • - Новоукраїнської амбулаторії Більмацького району,
  • - Відрадненської, Миколай-Пільської амбулаторій Запорізького району,
  • - Михайлівської амбулаторії Вільнянського району,
  • - Новозлатопільської та Верхньотерсянської амбулаторій Гуляйпільського району,
  • - Водянської амбулаторії Кам’янсько-Дніпровського району,
  • - Ботіївської амбулаторії Приазовського району,
  • - Новополтавської амбулаторії Чернігівського району,
  • - Давидівської та Шелюгівської амбулаторій Якимівського району.

Ще три автомобілі будуть вручені Мелітопольським амбулаторіям наступного тижня під час робочої поїздки голови ОДА Віталія Туринка.

Разом з тим, запорізькі медики досі скаржаться на відсутність обіцяної надбавки. За словами Президента, усі гроші, які були виділені з держбюджету лікарям з урахуванням доплат в 300%, перерахували в регіони. Однак місцева влада рахувала доплати не від окладу, а від відпрацьованого часу, посилаючись на рішення Міністерства соціальної політики від 2003 року. Так, лікарі, які працюють з інфікованими COVID-19, не отримали доплати в повному обсязі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі