З березня українці зможуть виїхати до Росії тільки за закордонними паспортами

З березня українці зможуть виїхати до Росії тільки за закордонними паспортами

З 1 березня українці зможуть перетинати кордон із Росією тільки по закордонними паспортам. Про це повідомили у Державній прикордонній службі.

Раніше до РФ можна було потрапити за внутрішнім паспортом чи свідоцтвом про народження, однак відтепер ситуація змінилася. У службі зазначають,  таке нововведення допоможе пришвидши проходження кордону та запобігти використанню фальшивих внутрішніх документів.

Під час оформлення особи з внутрішнім паспортом інспектор-прикордонник витрачає значно більше часу, щоб внести у базу даних інформацію про особу (прізвище, ім’я, стать, дата народження, громадянство) та документ (номер, серія, тип). Під час оформлення особи із закордонним паспортом вся ця інформація автоматично зчитується рідерами з машинозчитувальної зони.

Водночас ті українці, які раніше виїхали до Росії за внутрішнім  паспортом, зможуть повернутися в Україну за цими ж документами.

Також у службі наголосили, що не варто розглядати їхнє повідомлення, як рекомендацію відвідати РФ.

«Паспорт громадянина України для виїзду за кордон дає можливість безвізово відвідати чимало країн. Та й часу на виготовлення закордонного паспорта, якщо ви його досі не отримували, залишилося не так багато», — зазначили у пресслужбі.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» повідомила,  що серед  міжнародних напрямків по прибутковості виявився потяг "Київ - Москва", на другому місці "Кривий Ріг - Москва", на третьому - "Одеса - Москва", на четвертому - "Одеса - Перемишль", на п'ятому - "Київ – Санкт-Петербург"

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі