«Захмарна» зарплатня та порушення фінансової дисципліни: цікавинки декларацій топ-менеджера стратегічного заводу «Іскра»

«Захмарна» зарплатня та порушення фінансової дисципліни: цікавинки декларацій топ-менеджера стратегічного заводу «Іскра»

Те, що топ-менеджери державного рівня отримують заробітні плати, про які пересічним українцям годі й мріяти, вже ні для кого не дивина. Але виявляється, і серед запорізьких керівників підприємств є свої «коболєві».

Нашу увагу привернув директор Казенного підприємства «Науково-виробничий комплекс «Іскра» Юрій Пащенко.

З моменту призначення на посаду керівника стратегічного підприємства Юрій Олександрович аж 26 разів, майже щомісяця, подавав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни майнового стану.

Пов’язано це, передусім, із чималою зарплатнею посадовця. Наприклад, 21 грудня 2018 року Юрій Пащенко подав чергову декларацію з повідомленнями про суттєві зміни майнового стану у зв’язку з тим, що за грудень він отримав 724 851 грн. заробітної платні.

 За 2017 рік Юрій Пащенко заробив на посаді керівника оборонного підприємства 2 371 709 грн.

Але Юрію Олександровичу не завжди так таланило з посадами. В своїй декларації в якості кандидата на посаду директора «Іскри» він зазначив, що за 2016 рік заробив лише 386 920 грн. Навіть його син виявився більш успішним, отримавши річний дохід у майже мільйон гривень.

Про те, що Пащенко-молодший не бідує, свідчить наявність у його автопарку автомобілю преміум-класу Maserati Quattroporte та водного мотоцикла BRP Sea-Doo GTX Limited iS 255.

            

Але повернемося до Юрія Пащенка, адже ретельний аналіз його декларацій свідчить, що Юрій Олександрович не завжди був такий уважний до вимог Закону «Про запобігання корупції».

Так, декларацію кандидата на посаду директора «Іскри» Юрій Пащенко подав до НАЗК 27 січня 2017 року, з чого можна зробити висновок, що на посаду він був призначений не пізніше лютого 2017 року. Але першу декларацію про суттєві зміни майнового стану на новій посаді ним було подано лише 8 червня того ж року.

 В першому повідомленні Юрій Олександрович вказав одразу 4 заробітні платні. А це означає, що він мінімум тричі порушив десятиденний строк подачі декларацій до НАЗК про суттєві зміни майнового стану, чим порушив вимоги ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»

Таким чином, директор КП «НВК «Іскра» скоїв мінімум три адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи те, що строк притягнення до адміністративної відповідальності становить два роки з моменту вчинення, у правоохоронців ще є час для того, аби вжити заходів щодо неуважного топ-менеджера. А зазначені відомості можна перевірити шляхом надання правоохоронними органами запиту до НАЗК, затребування інформації про отримання заробітної платні на підприємстві, а також в органах ГУ ДФС за місцем реєстрації.

 Олексій Солодовник, журналіст

Видання «Факти Запоріжжя» готове розмістити коментар Юрія Пащенка з приводу зазначених у матеріалі відомостей.  

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

 

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі