Закупка апаратів штучної вентиляції для легенів може завершитись фіаско?

Закупка апаратів штучної вентиляції для легенів може завершитись фіаско?

Ковид-19 йде до України. Оголошено карантин. Надія на те, щоб якомога менша кількість людей захворіла. Так от, Запорізька область планує закупити апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ).

Адже однією з основних проблем наразі – недостатня кількість апаратів штучної вентиляції легень. У зв’язку з чим Кабінет Міністрів України та місцеві органи влади виділили додаткові кошти на закупівлю апаратів ШВЛ.

Промоніторивши сайт електронних закупівель «Прозоро» ми натрапили на тендерні закупівлі від міських лікарень Запоріжжя.

Так, КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради оголосило тендер на придбання медтехніки у кількості 5 штук  з очікуваною вартістю 3 млн 750 тис. грн. Виходить один апарат ШВЛ вартує 750 тис. грн.

Строк постачання товару: до 30 квітня.

Крім того, КП оголосило проведення ще одного тендера на закупівлю апаратів у кількості 11 шт. Загальна вартість – 8 млн 250 тис. грн.

Комунальне некомерційне підприємство «Міська лікарня №6» Запорізької міської ради натомість планує придбати 2 одиниці ШВЛ за 1 млн 500 тис. грн. Себто один апарат коштуватиме в середньому – 750 тис. грн

Строк постачання товарів: 01 травня —  01 вересня.

У свою чергу, КНП «Спеціалізована медико-санітарна частина» ЕМР планує викласти за п’ять апаратів ШВЛ – 2 млн 712 грн. За допомогою простої арифметики з’ясовуємо, що один апарат вартуватиме – 542 400 грн.

Строк постачання товарів: 20 грудня.

КНП «Міська лікарня №7» Запорізької міської ради оголосило аукціон на закупівлю двох одиниць медтехніки (вартістю по 750 тис. грн) та 10 шт. кисневих концентраторів (1 од. – 530 тис. грн). Загальна вартість - 2 млн 30 тис. грн.

Нам стало цікаво, чому ж настільки варіюється ціна на дані апарати. Заходимо на електронний майданчик продпослуг Prom.ua й бачимо, що стартує ціна на ШВЛ від 100 тис. грн і сягає аж до 900 тис. грн.

Ми звернулись за коментарем до медпрацівників, які зауважили, що ціни залежать від виробника, але значних відмінностей між технічними завданнями до апаратів не побачили. Тож, чому різниться цінова політика - питання.

Втім, остаточну ціну дізнаємось у квітні. І тоді поглянемо чи вдасться міській владі зекономити.

Крім того, за нашою інформацією, у постачальників цих апаратів немає в наявності, адже усі вони викуплені Америкою та Китаєм.

Зазначимо, на сьогодні в Україні підтвердили 7 нових випадків зараження коронавірусом.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі