Представник Запорізької облради подав клопотання щодо нагородження свого керівника

Представник Запорізької облради подав клопотання щодо нагородження свого керівника

У Запорізькій обласній раді зареєстрували проект подання рішення про нагородження Григорія Самардака грамотою Верховної Ради України. Відповідний документ опублікували на сайті обласної ради.

Депутат облради Єгор Семенков, 22 листопада, подав пояснювальну записку до проєкту рішення Запорізької обласної ради: «Про порушення клопотання щодо нагородження Почесною грамотою  Верховної Ради України Самардака Г. В.»

У цій записці пан Семенков розповів про досягнення голови облради перед Запоріжжям з початку його кар’єри державним податковим інспектором відділу валютного контролю Державної податкової інспекції по Донецькій області й дотепер.

Зазначає, що за час роботи на посаді голови Запорізької обласної ради Самардак Григорій зарекомендував себе «висококваліфікованим керівником, вмілим організатором роботи виконавчого апарату та професійним головою на пленарних засіданнях Запорізької обласної ради» 

Не забув згадати, що під чуйним керівництвом саме Самардака, у 2017-2019 роках поставлена мета Програми досягнута – реалізовані заходи, що забезпечують розвиток Запорізької області в соціально-економічному аспекті.

За економічним спрямуванням теж все ідеально,  кошти депутатського фонду цими роками спрямовувались: на облаштування спортивних та дитячих майданчиків, ремонти приміщень закладів охорони здоров’я, освіти, соціального призначення, встановлення енергоощадних вікон та дверей, розвиток інфраструктури в містах, районах області (ремонт та реконструкцію інженерних споруд, водопровідного господарства, ремонт вуличного освітлення, благоустрій територій), придбання медичного, спортивного, спеціального обладнання та інвентарю, спецтехніки, комп’ютерної техніки, інтерактивних комплексів для навчальних закладів, меблів тощо.

Саме йому ніби то належить і антикорупція, і децентралізація, і економічний розвиток, і всі інші "зехери", які чомусь видаються за великі досягнення, та ще багато цікавенького, пан Семенович, прописав про здобутки Григорія Самардака на цілих  п’ять сторінок А4.

Тому вимагає, чи пропонує: «За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Запорізької області та з нагоди Дня місцевого самоврядування цим проєктом рішення обласної ради пропонується порушити клопотання перед Верховною Радою України щодо нагородження Самардака Григорія Вікторовича, голови Запорізької обласної ради, Почесною грамотою Верховної Ради України».

Але чи на стільки святий Григорій Вікторович насправді?

Нагадаємо, що Державним бюро розслідувань проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019080000000211 від 17.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Як нам стало відомо, досудове розслідування проводиться відносно голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака. З матеріалів справи вбачається, що посадові особи облради, зловживаючи своїм службовим становищем, у порушення вимог земельного та водного законодавства, передали під забудову земельні ділянки в прибережній захисній смузі на узбережжі Азовського моря.

Йдеться про виділення родині Романових земельної ділянки за адресою смт Кирилівка, вулиця Коса Пересип, 48. Саме за вказаною адресою знаходиться готель преміум-класу Beluga, який розпочав працювати у поточному році. За відгуками відвідувачів, готель за своїм сервісом нічим не поступається курортам Туреччини. Але вартість за окремі номери є навіть вищою за деякі закордонні готелі: найдешевший номер – від 3400 гривень на добу, найдорожчий (сімейний люкс) – 7400 грн на добу.

А 13 вересня поточного року, НАЗК виявило недостовірні дані в декларації голови.

Суб’єкт декларування у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації зазначив недостовірні відомості про вартість на дату набуття права на об’єкт нерухомого майна, не вказав відомості:

про право користування членами сім’ї будинком відпочинку, який використовувався ними для проживання на кінець звітного періоду (за адресою: Запорізька область, Розумівська с/рада);

земельну ділянку (за адресою: Запорізька область, Якимівський район, смт Кирилівка, яку було передано у користування  члену сім’ї ТОВ «Фірма Славутич»);

відомості про 1/3 частки квартири у м. Запоріжжя, загальною площею 52,75 м², яка належить члену сім’ї на праві власності та є зареєстрованим місцем проживання.

Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 134 372 грн, що не перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на день подання декларації (176 200 грн).

У зв’язку з чим Григорій Самардак уникає притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.

Очевидно, що уникнення покарання це повністю заслуга минулого уряду, який щорічно підвищував прожитковий мінімум, адже це рятувало Григорія Самардака. 

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі