Замовні кримінальні справи проти заступника екоінспекції у Запорізькій області

Замовні кримінальні справи проти заступника екоінспекції у Запорізькій області

Мелітопольське територіальне відділення Державного бюро розслідувань підозрює заступника начальника запорізької Держекоінспекції у тиску на підприємства задля проходження необхідних екологічних процедур на підконтрольній йому ТОВ «Науково-технічний центр «Нова хвиля».

Про це повідомили «Наші гроші» з посиланням на єдиний державний реєстр судових рішень.

Але за нашою інформацією спочатку фігурантом кримінального провадження № 62019080000000315, яке розпочато 11 липня 2019 року був Павло Буланович, який у березні 2019 року очолив Державну екологічну інспекцію у Запорізькій області. Саме відносно нього у детективів перебувала інформація для перевірки якою було розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем).

З 10 грудня після звільнення Павла Булановича з посади, виконувачем обов’язків призначено Артема Кизима, який мав відповідний досвід, адже у період з квітня 2018 до березня 2019, майже рік вже виконував обов’язки керівника Екоінспекції.

З таким рішення не погодилась Інна Сєрякова, яка довгий час обіймає посаду першого заступника начальника Держінспекції та вважає, що Артем Кизим ще не готовий для такої посади. Скориставшись тим, що після призначення її подруги, Марини Кудерчук, на посаду заступника голови Запорізької ОДА, вона має вихід на Віталія Туринка було вирішено прибрати зі шляху до очікуваного крісла молодого конкурента.

Зазначену ідею було вирішено виконати руками правоохоронців, з цією метою у прокуратуру була направлена інформація про можливі зловживання та корупцію з боку Артема Кизима. Правоохоронцям такий поворот справи теж став вигідним, адже їм не потрібно знищувати нереалізовані матеріали відносно Павла Булановича, вони просто додали ще одного фігуранта.

Тим, хто ознайомиться із ухвалою Мелітопольського міськрайонного суду від 26 грудня стане зрозуміло, що у клопотанні слідчого Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління ДБР, розташованого у м. Мелітополь Фастовця О.В, не викладено жодного конкретного факту, який свідчить про вчинення кримінального правопорушення.

Підставою для отримання доступу до банківської таємниці є припущення що ТОВ «Науково-технічний центр «Нова хвиля» було засновано з метою отримання неправомірної вигоди, Артем Кизим особисто або через підпорядкованих співробітників може здійснювати тиск на представників комерційних структур для замовлення експертиз, проектної документації тощо, по завищеним цінам саме на цьому підприємстві.

У матеріалах не міститься назви жодного підприємства, яке зазнало на себе тиск, або яке є потерпілою стороною у зазначеному злочині.

Також у поданому клопотанні слідчий просить провести розгляд клопотання без виклику представників АКБ «Індустріалбанк», у якому відкриті банківські рахунки ТОВ «Науково-технічний центр «Нова хвиля», аргументуючи тим, що представники АКБ «Індустріалбанк» можуть бути зацікавлені в результатах проведення досудового розслідування, що суттєво вплине на його хід та може призвести до порушення таємниці досудового розслідування.

Слідчий наголошує на тому, що існує загроза знищення, або розголошення зазначеної інформації працівниками банку. Насправді слідчий Фастовець О.В чудово розумів, що під час розгляду клопотання у суді юристи АКБ «Індустріалбанк» з легкістю доведуть, що у наданих на розгляд матеріалах недостатньо підстав для порушення банківської таємниці.

Частина клопотання, у якій викладена інформація про встановлення під час досудового розслідування чисельних випадків здійснення суб’єктами господарювання господарської діяльності без дозволу на викиди забруднюючих речовин та зазначення їх точної кількості - 94 суб`єкта взагалі взята із повітря, адже кількість таких підприємств значно більша.

Зазначимо, що у клопотанні повністю проігноровано той факт, що до 1 січня 2019 року діяв мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, що зв’язувало руки екологам.

Нещодавно ми розповідали про ліквідацію Департаменту екології та природних ресурсів, не останню роль у якій зіграла Марина Кудерчук. Цікаво, що новоспечений чиновник на досягнутому не зупиняється, а навпаки, намагається взяти питання екології на обласному рівні у свої руки.

Співробітники Департаменту екології ЗОДА та працівники Екоінспекції, які ще пам’ятають ті часи, коли Марина Кудерчук трохи попрацювала в обох підрозділах збігаються у своїй думці, що для Марини Миколаївни питання екології не потрапляє навіть у десятку її пріоритетів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі