Запекла боротьба за ринки збуту: жорсткий варіант від запорізького податківця

Запекла боротьба за ринки збуту: жорсткий варіант від запорізького податківця

Ми продовжуємо вивчати спосіб життя начальника Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС Романа Афонова, про багатомільйонні статки сім’ї якого ми розповідали у попередній публікації.

Сьогодні ж розкажемо про запеклу боротьбу за ринки збуту та знищення конкурентів, які точаться у Запоріжжі останні роки між ТОВ «Сяйвомет» та «НВО «Укрпромекологія».

За даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній Опендатабот обидва підприємства знаходиться за однією адресою: місто Запоріжжя, вул. Доківська, 3 та здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом чавуну сталі та феросплавів.

 

Натомість, ТОВ «НВО «Укрпромекологія» засновано 05.02.2001 року, а ТОВ «Сяйвомет засновано лише 12.10.2015 року, у зв’язку з чим, новому підприємству було необхідно поборотися за ринок збуту з підприємствами, які на ньому вже впевнено закріпилися.

Але в даній ситуації  потрібно враховувати, що частка у розмірі 10 % статутного капіталу (100 гривень) ТОВ «Сяйвомет» належить Афоновій Ользі Іванівні, чоловік якої Афонов Роман Петрович з липня 2015 року обіймає посаду начальника Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС. Тому в хід пішли не зовсім гуманні методи конкурентної боротьби, а точніше почали вживатися цілком протизаконні дії.

На даний час слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32016080000000067 від 21.07.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «НВО Укрпромекологія», в період часу з 01.02.2016 по 31.05.2016, шляхом відбивання в фінансовій та податковій звітності безтоварних операцій по придбанню товарів від ТОВ «Айрес груп», ТОВ «Сайлес груп» та ТОВ «Акта Трейд», та в подальшому відображення реалізації вказаних придбаних товарів в адресу ПАТ «Дніпроспецсталь», тобто надаючи послуги з мінімізації податкових зобов`язань останньому, ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 4 537 525 грн, що є особливо великим розміром.

Якщо комусь не відомо, то ПАТ «Дніпроспецсталь» входить до переліку великих платників податків, відповідно обслуговується Запорізьким управлінням Офісу великих платників податків ДФС, керівником якого з липня 2015 року є Афонов Роман Петрович, якому було зовсім не важко маючи повний доступ до звітів ПАТ «Дніпроспецсталь» знайти зв’язок з ТОВ «НВО Укрпромекологія» та відповідні порушення законодавства.

Як ми бачимо, Роману Афоніну знадобився всього рік, щоб завдати удару по конкурентах своєї дружини, при цьому окрім вирішення власних бізнес-питань податківець також  відзвітував про успіхи у боротьбі з порушниками податкового законодавства  за основним видом служби.

Наступний удар по конкуренту Афоновим був нанесений у 2018 році, з матеріалів справи:  в ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «НВО Укрпромекологія» у період часу з 01.05.2017 по 30.06.2018 при складанні податкової звітності підприємства шляхом відображення безтоварних операцій по придбанню скрапленого газу від ТОВ «Технохімпостач», ТОВ «Термінал Логістік», ТОВ «Верум Газ», ТОВ «Стройкомерс» ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 14 324 989 грн, що є особливо великим розміром. При цьому надалі відсутній факт реалізації придбаного товару (скрапленого газу) та використання його у придбаній кількості при виробництві феросплавів.

Нам зрозуміло що йде безжалісна війна на якій Роман Афонов комплексно залучив усі наявні можливості податкової служби та направив їх на знищення конкурента по бізнесу своєї родини.

На наш погляд, викладені факти мають ознаки вчинення Афоніним Романом Петровичем кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачена статтею 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем», а також порушення вимог ст. 28, 35  Закону України «Про запобігання корупції», а саме вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення КУпАП  (вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів).

Також Русланом Афоніним вчинено використання в особистих цілях службової інформації, отриманої під час виконання службових обов’язків, що призвело до порушення прав громадян.

Зважаючи на вищевикладену інформацію, просимо Державне бюро розслідувань розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинення Афоновим Романом Петровичем кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем» та статтею 366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення» в порядку ст. 214 КК України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі