Запоріжан не забезпечать гарантованим безоплатним пакетом медичних послуг?

З 1 квітня в Україні стартує програма медичних гарантій, яка передбачає безоплатний пакет медичних послуг. Однак у Запорізькій області із нововведенням виникли проблеми.Повідомляє Урядовий портал
Для забезпечення своєчасного старту програми, наразі у всіх медичних закладах країни проходе процес автономізації та комп'ютеризації.
«Для повноцінного старту другої ланки медичної реформи до 31 січня всі області мали забезпечити автономізацію та комп'ютеризацію медустанов у себе в областях. Лікарні мають бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики. Це має бути зроблено до 1 квітня», — зазначив Олексій Гончарук.
Якщо медзаклад не буде відповідати стандартам, то НСЗУ не укладатиме договір з ним, що передбачає відсутність фінансування державою, тому в такому випадку, гроші на утримання закладу буде виділяти місцева влада.
Наразі вже автоматизовано 97% медичних закладів, але Запорізька область, як завжди відзначилася, адже її визнали сомою проблемної через недостатню автоматизацію – 85%. Наприклад, станом на 5 лютого всі ключові заклади обласного підпорядкування без цієї функції. З комп’ютеризацією ще гірше, процес забезпечили тільки на - 56%.
Тому Гончарук доручив губернатору Віталію Туринку прискорити процес автономізації, а якщо не встигне, то забезпечити повне фінансування медичних закладів області.
Отже, пакет медичних послуг включає в себе:
- первинну допомогу,
- екстрену,
- амбулаторно-поліклінічну — це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар;
- стаціонарну;
- паліативну медичну допомогу — обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
- медичну реабілітацію;
- медична допомога у зв'язку з пологами;
- реімбурсація лікарських засобів («Доступні ліки»).
Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у Телеграмі, Фейсбуці та на Ютуб-каналі.
Коментарі