Запоріжанам більше не потрібно мати трудові книжки

Запоріжанам більше не потрібно мати трудові книжки

Уряд схвалив проект закону щодо переведення у цифровий формат  трудових книжок. Рішення Уряду дозволить скоротити бюрократичні процедури та оцифровувати процеси. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Працівники не повинні будуть продовжувати радянську практику збирання купи довідок для підтвердження свого трудового стажу в разі втрати паперової трудової книжки або розбіжності в даних про роботу. Разом з тим пенсії та соціальні виплати поступово стануть призначатися автоматично, без зайвої бюрократії та необхідності приходити для цього в органи Пенсійного фонду», –  коментує рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

На думку Кабміну у  разі схвалення законопроекту електронна версія трудової книжки зменшить навантаження на роботодавців та самозайнятих працівників – ФОПів, а також спростить пошук роботи та оформлення на роботу.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов повідомив в Фейсбуці, що відтепер трудова книжка при прийнятті на роботу — не обов’язкова, а за бажанням працівника, також при звільненні – вона також видається, якщо була при прийомі на роботу.

«Уся необхідна інформація, яку раніше записували в трудовій книжці, буде в електронній формі в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, який формує та веде Пенсійний Фонд. В окремих випадках, копія наказу про звільнення буде підтвердженням про трудову діяльність працівника, зокрема:у разі поновлення на роботі, коли необхідна зміна формулювання причин звільнення; трудовий спір - порушення свого права (в тримісячний термін); у випадку незаконного засудження. Для уникнення упередженості роботодавця щодо працівника в момент гортання трудової книжки через запис про судимість».

Тож Міністр підсумував, що українці відтепер долучаться до всього цивілізованого світу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі