Запоріжани мають змогу повідомити про стихійні сміттєзвалища онлайн

Запоріжани мають змогу повідомити про стихійні сміттєзвалища онлайн

На жаль, відсутність екологічної свідомості та відповідальності у нашого населення призводить до зростання кількості стихійних звалищ. Такі звалища можна побачити як у місті так і поза його межами. Часто скидати деінде сміття полюбляють дачники біля дачних кооперативів. Недобросовісні жителі приватного сектору скидають сміття у балках, біля доріг, за городами. Особливою полюбляють створювати стихійні сміттєзвалища з будівельного сміття.

Запорізька інспекція з благоустрою, в обов’язки якої входить контроль за виконанням Правил благоустрою, повідомила, що за минулий рік було ліквідовано 35 стихійних звалищ.

Для громадян, які не бажають миритись зі стихійними звалищами Міністерство екології та природних ресурсів (до своєї ліквідації) розробило інтерактивну мапу стихійних звалищ України.

Інтерактивна мапа надає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв'язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ. Мінприроди забезпечить оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за їх своєчасну ліквідацію. Інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів місцевих органів влади відбиватиметься у персональному кабінеті.

Окремими шарами на карті показані дані реєстру місць видалення відходів та місць стихійних сміттєзвалищ. На сайті зображені фотографії зі звалищами, надіслані громадянами «до» та «після» прибирання.

Для того, щоб звернути увагу місцевої влади на стихійні звалища необхідно зареєструватись, залишити звернення з фотографіями та географічною прив’язкою. Пізніше ви матимете змогу перевірити виконання заявки онлайн. Також можна завантажити мобільний додаток, що допоможе в рази швидше направляти заявки.

Прибирати стихійні сміттєзвалища можна безкінечно. Головне, що люди повинні розуміти важливість відповідального поводження зі своїми побутовими та будівельними відходами. Звичайно вивести кудись «аби очі не бачили» і простіше і дешевше. Проте, варто задуматись, що з таким відношенням ми не матимемо і клаптика зеленої трави, польових квітів. Якщо ви не бажаєте фотографії на природі з купами сміття – ставтесь відповідально до утилізації відходів!

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі