Запоріжани під стінами мерії: повітря буде?

Запоріжани під стінами мерії: повітря буде?

Мирне зібрання «Поверніть Повітря» все ж дісталось до мерії.

Так, вчора, 19 серпня, біля будівлі Запорізької міськради зібралися громадські активісти та небайдужі містяни для зустрічі з владою та представниками підприємств, у зв'язку з промисловими викидами, які накрили місто в ніч з 15 на 16 серпня.

Про це повідомляє кореспондент видання "Факти Запоріжжя".

«Що стосується дати 15 серпня, то, по-перше, було попередження про димову першого ступеню. Гідромет проводивши спостереження виявив, що 15-16 серпня було перевищення тільки по фенолу ГДК – 0,9 -1,3 ПДК. Іншого перевищення атмосферного середовища Гідромет не надав», - прокоментував начальник управління з питань екологічної безпеки Запорізької міськради Гліб Золотарьов.

За словами організаторки заходу Олесі Крамаренко, мета їх приходу до міської влади складається з трьох вимог: розробити регламент реагування на такі ситуації й попереджати жителів міста про забруднення; змусити заводи регулювати викиди та головне — необхідність активізувати роботу пересувної лабораторії. З низкою питань екоактивістка звернулась до пана Золотарьова:

«Кожного дня ми відчуваємо задимлення. Заводи розташовуються на наших територіях. І я думаю, що наш поважний мер, який виходець з заводу, він точно знає екологічні процеси, він вміє розмовляти з заводами, можливо потрібно сісти за переговорний стіл? Як нам вплинути на це? Друге питання, яке нас цікавить – так це екологічна лабораторія. Ми знаємо, що вона знаходиться не на балансі міста, але дихаємо ми разом, і заводи працюють разом. Можливо домовитися з областю для виділення коштів на фінансування роботи цієї лабораторії, хоча б на бензин. На рік потрібно приблизно 400 тис. грн на бензин».

Нагадаємо24 січня 2019 року в Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України відбулася презентація мобільної лабораторії моніторингу довкілля. 31 травня на міському Еко форумі працівники лабораторного центру продемонстрували, як лабораторія курсує містом та проводить дослідження. Тоді у центрі міста вимірювали рівень забруднення повітря. Після чого транспорт зі спеціальною технікою жодного разу не виїжджав у місто, аби зробити необхідну перевірку. Як повідомляють екологи, лабораторія мала курсувати регіоном цілодобово та додатково виїжджати на звернення громадян.

Начальник управління з питань екологічної безпеки Запорізької міськради прокоментував, щоб люди не хвилювалися, адже дане питання вже в процесі обробки:

«Щодо еколабораторії, то розмовляв особисто з головою міста, і найближчим часом знайдемо розв'язання цього питання. Лабораторія працювати буде, не хвилюйтесь».

Запоріжани вимагали від керівників профільних відомств, аби мешканці міста мали повну картину стану навколишнього середовища, а для цього їм потрібне своєчасне інформування щодо викидів заводів-забруднювачів.

«В ваши обязанности входит контроль по закону, а вы никого не контролируете. Где итоги вашего контроля? Где? НОЛЬ!», - резюмував один з учасників мітингу.

Далі буде…

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі