Запоріжани просять встановити пост екомоніторингу в одному із районів міста

Запоріжани просять встановити пост екомоніторингу в одному із районів міста

На сайті електронних петицій Запорізької міської ради, з’явилась пропозиція щодо встановлення посту екомоніторингу у Хортицькому районі міста.

Як зазначає автор петиції, у вище згаданому районі зареєстровані численні скарги на різкий неприємний сморід, осінню минулого року. Однак ні одна лабораторія не встигла зафіксувати,  яка саме речовина давала цей запах.

«12 і 13 лютого 2020 року було подано більше 20 скарг на неприємний запах в Хортицькому районі. Із-за відсутності автоматичного посту екологічного контролю лабораторія обласного центру не встигла визначити чи були перевищення ГДК шкідливих речовин. Жителі цього району постійно пишуть в соціальні мережі Фейсбук про те, що вони відчувають металургійний запах, а 26.02.2020 обласний лабораторний центр опублікував дані про фіксацію первищень в 2,7 рази ГДК сірковуглецю і перевищення в 1,5 рази ГДК ксилолу» - йдеться у повідомлені.

Керуючись законом України "Про місцеве самоврядування", запоріжанин просить міську раду забезпечити придбання, у район постійного автоматизованого посту екомоніторингу з можливістю відібрання проб для передачі в стаціонарні лабораторії  та створити робочу групу із залученням кваліфікованих фахівців, аби правильно визначити місце розкошування, наповнення його датчиками та усім необхідним.

Поки дану пропозицію підтримали 54 запоріжанина із 750 необхідних. Однак у автора петиції, ще є 59 днів у запасі задля привернення уваги до екологічної проблеми.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі