Запоріжани протестують проти закриття обласної бібліотеки для юнацтва

Запоріжани протестують проти закриття обласної бібліотеки для юнацтва

"Запорізька обласна бібліотека для юнацтва" на межі приєднання до обласної універсальної бібліотеки. У такий спосіб, як зазначають працівники закладу, її дільність буде фактично припинена. Відповідний протест оформили у петицію.

Так, за даними авторки петиції, працівники та читачі "Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва" вимагають залишити діяльність закладу автономним. Важливість бібліотеки аргументують її зручним розташуванням у центрі міста, активною співпрацею з громадами та культурно-освітніми центрами, а також створеними інтерактивними заходів, що збирають навколо себе чимало відвідувачів.

Відповідно до ч.2 ст.22, ч.2 ст.23 Закону України «Про культуру» заклади культури, в тому числі і бібліотеки, автоматично включені до базової мережі закладів культури місцевого рівня. Згідно з ч.3 ст.22 даного закону, а також ст.15 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» виключення закладів культури з базової мережі і доцільність реорганізації та ліквідації бібліотек можливе лише за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв, – Міністерством культури України.

Ознайомитись із петицією можна тут.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі