Запоріжани святкують католицьке Різдво: традиції

Запоріжани святкують католицьке Різдво: традиції

25 грудня традиційно католики зі всього світу святкують Різдво Христове, натомість в Україні, це свято запровадили тільки три роки тому. Сьогодні розповімо про головні традиції свята.

За чотири тижні до Різдва у католиків починається період Адвента. Це час посту і роздумів на тему другого пришестя Христа. А напередодні самого свята проводиться Святвечір. У цей день вбираються ялинки, вішаються різдвяні вінки, встановлюються ясла.

На саме свято відбуваються три богослужіння:

Перше відбувається в опівночі, воно символізує єдність Отця і Сина.

Друге - на світанку, під час появи на світ нового життя.

Третє відбувається вдень. Воно доносить символ народження Ісуса Христа в серцях всіх віруючих.

Цікава традиція: на католицьке Різдво не можна залишати жодного родича, жодного знайомого без подарунка. До речі, цей звичай обмінюватися подарунками на Різдво прийшов з біблійного оповіді, коли люди приносили подарунки немовляті Ісусу.

Всі чудеса, які відбуваються на Різдво, католики пов'язують з діями смішного товстуна, який любить посміятися і попустувати. Але не всі католицькі священики підтримують цей культ, тому що вважають його язичницьким.

Також головною особливістю святкового столу, є 12 страв.

З вечора 24 грудня важливо накривати стіл з 12 страв, які є символом 12 апостолів і 12 місяців минулого і майбутнього років. Головні страви на Святвечір - кутя та облатки (спечені з прісного тіста пластинки з витісненими на них зображеннями Різдва Христового).

Гусак з яблуками і капустою або запечена індичка - головне різдвяне блюдо. Цікаво, що в США прийнято подавати індичку з журавлинним соусом, а в Англії - з соусом з агрусу. У Греції і Франції індичку запікають в білому вині.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі