Запоріжани вийдуть на мітинг проти туберкульозу

Запоріжани вийдуть на мітинг проти туберкульозу

Сьогодні, 26 лютого, о 10:00 біля стін Запорізької міської ради відбудеться акція "Зупинимо туберкульоз у Запоріжжі". Мешканці міста вимагатимуть ефективного вирішення питання представниками органів самоврядування.

За словами організаторів - БО "БФ Запоріжжя СОС" - останнім часом запоріжани частіше просять їх надати актуальну інформацію про алгоритм отримання допомоги, консультування з питань профілактики та лікування туберкульозу, а також інформацію про наявні у Запоріжжі та області соціальні послуги для соціально незахищених людей. 

"У зв'язку з оптимізацією та закриттям медичних закладів в Україні, неготовністю прийняти хворих пацієнтів медичними закладами первинної ланки, низьким рівнем поінформованості населення щодо профілактики та лікування туберкульозу, у зв'язку з чинною кримінальною відповідальністю за умисне зараження туберкульозом за умов відсутності коштів на лікування у груп ризику, у м.Запоріжжя та Запорізькій області може скластися некотрольована владою надзвичайна ситуація, а саме епідемічна небезпека туберкульозу", - зазначають ініціатори заходу.

Так, 26 лютого 2020 року Фондом будуть направлені інформаційні запити міському голові Володимиру Буряку та першому заступнику голови ЗОДА Івану Федорову, які будуть оприлюднені на сесії Запорізької міської ради. 

Раніше ми писали, що Запорізька область посідає перше місце в Україні за рівнем поширення дитячого туберкульозу і входить в першу п'ятірку по поширенню захворювання серед дорослого населення. Найбільше зростання спостерігається в місті Запоріжжя. У 2018 році в обласному центрі було виявлено тисячі вісімсот двадцять чотири хворих на туберкульоз.

Наразі статистика свідчить про те, що показник захворюваності на туберкульоз у місті в 2019 році становив41,3 (вперше захворіло 304 особи). Відповідний показник у області становив 54,5 на 100 тис. населення (929 осіб, серед них - 58 дітей та 11 підлітків). 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі