Запоріжани вийшли на протестну акцію проти закриття місцевого телеканалу

Запоріжани вийшли на протестну акцію проти закриття місцевого телеканалу

Запорізький телеканал перебуває на межі закриття. Його співробітники закликають керівництво Суспільного сісти за стіл переговорів із громадським активом міста.

Так, у грудні 2019 року керівництво ПАТ "НСТУ" затвердило "Концепцію регіонального мовлення", яка суттєво  скорочує обсяги власного місцевого телерадіовиробництва, а саме - вдвічі на радіо і втричі на телебаченні. Такий підхід порушує статутні документи ПАТ "НСТУ", а у прифронтовій області порушує питання національної інформаційної безпеки. Крім того, у 2020 році Суспільне отримало фінансування в більшому, ніж в усі попередні роки, обсязі.

Небезпека зникнення телеканалу спричинила створення "Комітетів Захисту регіонального Суспільного", які після низки безуспішних спроб комунікації зі столичним керівництвом змушені були перевести дискусію у публічний простір. 

Протестна акція "Інформаційна година" відбулася 25-26 лютого, на яку вийшли представники 10 філій під стіни будівель своїх телерадіокомпаній, щоб озвучити вимогу зупинити впровадження Концепції до появи такої, яка б відповідала реальним викликам і потребам громад на місцях. Це призвело до запрошення голів Комітетів до Києва, але не для розв'язання проблеми, а для обговорення  Концепції, незгода з якою змусила працівників Суспільного в регіонах виходити на протести. Зустріч пройшла 13 березня, до введення карантинних обмежень.

У зв'язку з цим 21 червня на острові Хортиця зібралися представники громадського активу, аби висловити свій протест проти політики керівництва Суспільного мовлення. Варто зазначити, що його очільником є Зураб Аласанія.

Керівництво Суспільного мовника хоче позбавити населення телеканалу, який займається висвітленням справжнього життя та проблем запоріжан. Зокрема, мовник транслює проблеми з екологією, діяльність міськради, вирубку парків, проблеми велоінфраструктури в місті, культурне та мистецьке життя містян.

Активісти запропонували керівникам телеканалу сісти за стіл переговорів із населенням, аби вирішити долю майбутнього незалежного мовлення.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі