Запоріжани закликають доєднатися до спасіння «Тарасової груші»

Запоріжани закликають доєднатися до спасіння «Тарасової груші»

Дика груша, під якої сидів великий поет Тарас Шевченко у далекому 1843 році, наразі знаходить не у самому розквіті сил. Через бездіяльність влади щодо збереження культурної спадщини Запоріжжя, містяни вирішили самі навести ладу та вдихнути життя у 220 річне дерево. Відповідний пост на своїй сторінці у Фейсбук розмістив місцевий мешканець.

Святослав Щербина у своєму пості зазначив, що свого часу за «Тарасовою Грушею» більш менш був нагляд зі сторони представників влади, її огородили дерев'яним, а згодом металевим парканом. Але після того, як  понад 2 роки тому паркан зрізали, груша лишилася без "захисту".

За словами автора. У 2018 році ініціативна група ходила до чиновників, отримала обіцянку, що вони належним чином облаштують території біля дерева, однак діло не пішло. Тоді було прийнято рішення своїми сила допомогти культурній пам’ятці.

«Навесні цього року ми планували до впорядкувати заповідну територію. Але вчора, коли ми вшановували Тараса Шевченка біля його погруддя в Шевченківському районі, я дізнався, що буревій частково пошкодив Тарасову Грушу. Коли я приїхав до Шевченкової Груші, то від побаченого був до такої міри пригнічений, що страшенний біль розриває мою душу і по цей час» - пише запоріжанин.

15 березня, о 9 годині ранку, небайдужі містяни зможуть долучитися до порятунку груші.

«Беріть з собою робочий одяг, рукавиці, граблі, лопати, сокири, відра, пакети або мішки для сміття, насіння квітів. Можливо хтось із вас є майстром з художньої роботи. Нам потрібно зробити напис на Стелі. Щоб мешканці та гості міста знали, що тут перебував Тарас Шевченко» - закликає автор.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі